Jak dodać stronę internetową do wyszukiwarki Google

Dodanie stronyDodanie strony do wyszukiwarki Google zazwyczaj dotyczy tylko stron nowych lub tych co wypadły za jakiegoś powodu z indeksu. Aby dodać stronę należy wykonać kilka bardzo prostych czynności.

Warto zwrócić uwagę na to, że można wykonać to na trzech różnych zasadach – choć warto wykorzystać wszystkie jednocześnie.

Pierwszym najbardziej tradycyjnym sposobem i najstarszą metodą o obecnie najmniejszym znaczeniu jest skorzystanie z formularza dodawania strony do Google.

Tam zgłasza się adres strony, aby przeglądarka trafiła na daną witrynę i ją zindeksowała – jak pisze w formularzu może to potrwać sporo czasu i nie gwarantuje sukcesu po wykonaniu tej czynności.

Drugim sposobem jest stworzenie profilu w narzędziach dla webmasterów Google i tam dodanie własnej witryny a następnie jej weryfikacja i dodanie mapy witryny (Sitemap). To znacznie ułatwi jej zindeksowanie i wprowadzenie pająka wyszukiwarki na strony i podstrony domeny. Także da to dodatkowe dane analityczne o stronie jakie są bardzo przydatne dla każdego administratora witryny.

Ostatnim sposobem jest po prostu podlinkowanie strony. Czyli zdobywanie linków do jej treści lub adresu witryny na różnych innych stronach. Najlepiej aby te linki były typu follow czyli bez atrybutu braku podążania przez robota.

Pająk Google trafi do strony poprzez linki z innych stron a dodatkowo te linki mogą wpłynąć pozytywnie na przyszłe indeksowanie strony jak i jej pozycję w wyszukiwarce.

Jak widać wszystkie trzy sposoby są bardzo proste i każdy może wykonać je w prosty i szybki sposób. Najlepiej przy nowych stronach skorzystać z nich wszystkich jednocześnie, bo każdy z nich jest przydatny i w rzeczywistości pożądany w dłuższej perspektywie czasu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: