Jak działa odkurzacz parowy Karcher?

Odkurzacz jak działaUsuwanie zabrudzeń z niektórych powierzchni bywa prawdziwym koszmarem. Jeżeli kiedykolwiek próbowałeś wyczyścić tapicerkę w samochodzie albo zaschnięte plamy na dywanie, to z pewnością wiesz, o czym mowa.

Nie radzą sobie z tym problemem ani różnego rodzaju środki chemiczne, ani tradycyjny odkurzacz. Czy jest na to jakieś remedium? Tak – odkurzacz parowy. Jak to działa?

Jak skonstruowany jest odkurzacz parowy?

W zasadzie odkurzacz parowy Karcher łączy w sobie funkcje odkurzaczy i parownic. Zarówno mopuje, osusza, jak i wciąga zanieczyszczenia. Jego podstawowym elementem wyposażenia jest zbiornik na wodę. Znajdująca się w nim ciecz podgrzewana jest do temperatury mniej więcej stu stopni, czyli temperatury wrzenia. W ten sposób powstaje para, która kierowana jest, pod dużym ciśnieniem, do rury odkurzacza. Zabrudzenia w kontakcie z gorącą parą zaczynają mięknąć i odrywać się od czyszczonych powierzchni. Ostatnim etapem czyszczenia jest wciągnięcie oderwanych drobinek do odkurzacza. Prosto i skutecznie.

Gdzie odkurzacz parowy znajdzie zastosowanie?

Tak naprawdę odkurzacz parowy Karcher znajdzie zastosowanie przy czyszczeniu większości domowych powierzchni. Tapicerka, materace, zasłony, dywany – siedzi w nich wiele roztoczy i kurzu, dlatego warto raz na kilka tygodni zadbać o ich odświeżenie. Podłogi, płytki i oprawy ceramiczne – gorąca para dotrze do wszystkich, trudno dostępnych miejsc, a do tego zabije wszelkie zarazki, pleśń i grzyby. Okna, lustra, wszelkie szklane powierzchnie – czyszczenie przy użyciu pary wodnej pozwala na uniknięcie smug i zacieków. A do tego wnętrze samochodu, klatki i kuwety dla zwierząt, zabawki dla dzieci, kosiarki, grille i inne przedmioty, których czyszczenie do tej pory spędzało Ci sen z powiek, a z odkurzaczem parowym może okazać się dużo prostsze.

Jakie powierzchnie nadają się do czyszczenia odkurzaczem parowym?

Odkurzacz parowy Karcher jest z całą pewnością godny polecenia. Nie straszne są mu nawet zabrudzenia z wosku, kleju, czy gumy do żucia. Każdy, kto chociaż raz przetestował ten mechanizm, nie wróci już do tradycyjnych metod sprzątania. System gorącej pary jest bowiem niezwykle skuteczny. Świetnie czyści, a do tego para szybko odparowuje, dzięki czemu czyszczone powierzchnie schną szybciej, niż po tradycyjnym czyszczeniu wodą i gąbką. Odkurzacz parowy Karcher dociera wszędzie tam, gdzie standardowe metody okazują się bezsilne – do trudno dostępnych szczelin i pęknięć. Nadaje się do czyszczenia każdej możliwej powierzchni. Dodatkowo jest przyjazny dla środowiska. Nie potrzebujesz żadnych, dodatkowych chemikaliów.

Odkurzacz parowy Karcher – nowy wymiar sprzątania

Odkurzacz parowy Karcher znacząco ułatwia i skraca czas domowych porządków. To świetny pomocnik w codziennych zmaganiach z zaschniętymi plamami, trudnymi do wyczyszczenia powierzchniami i smugami na oknach. Czy odkurzacz parowy to przyszłość? Z pewnością tak. To funkcjonalny i innowacyjny gadżet, który powinien znaleźć się w każdym domu. Odkurzacze Karcher dostępne są u autoryzowane dealera marki – w sklepie ASC-PRO, https://www.asc-pro.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *