Jak działa solarium

SolariaSolaria to obecnie bardzo popularne miejsca, zaliczane do miejsc kształtowania urody. Solaria mają za zadanie nadać skórze opalenizny, aby była bardziej przyciemniona i teoretycznie prezentowała się lepiej.

Solaria głównie stosują kobiety ale nie ma na to reguły. Wszystkie solaria niosą za sobą nadanie skórze ładnego koloru jak i też zagrożenia dla samej skóry.

Działanie solariów – o solariach krąży bardzo wiele różnych opinii. Jedne głoszą że solaria są bardzo bezpieczne a inne że to poważne zagrożenie dla skóry. Prawdą jest że wszystkie opinie mają w sobie prawdę, ale wszystko to zależy od sytuacji. Solaria są bezpieczne o ile się umie z nich korzystać i potrafi racjonalnie planować częstość oraz długość z ich korzystania.

Jeśli sami potrafimy zadbać o dobre dopasowanie czasu korzystania z solarium oraz częstości pozostaje jedno zagrożenie. Chodzi o to czy dany salon posiadający solarium ma nowe lampy czy już wypalone, które mają złe działanie na skórkę.

Warto się o to zapytać w solarium kiedy zostały wymienione lampy na nowe. Osoby które nie gospodarują dobrze korzystania z solariów są narażone na raka skóry i inne powikłania wynikłe z choroby cieplnej i solarnej – poparzenia, zapalenia i inne.

Solarium działa na zasadzie podobnej do samego słońca – używa się tam lamp które opalają skórę. Sesje nie są długie, nie powinny wynosić one więcej niż kilka do maksymalnie kilkunastu minut. Bardzo częste korzystanie z solarium wprowadza praktycznie nieodwracalne zmiany skórne – chodzi o przesuszenie skóry oraz przyspieszenie jej procesu starzenia.

Solaria jeśli korzysta się z nich z głową są dobrym rozwiązaniem, szczególnie w okresach gdzie słońce ma małą aktywność i nie jest się w stanie opalić skórę naturalnie. Działanie solaria można porównać do opalania się na słońcu w godzinach popołudniowych – czyli w najbardziej aktywnych godzinach słonecznych.

Opalenizna z solarium jest tak samo długotrwała jak naturalna – o ile wykonuje się ją stopniowo a nie na szybko zażywając zbyt dużej dawki.

O solariach, ich bezpieczeństwie oraz na co zwracać uwagę, aby ładnie się opalić warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *