Jak działają implanty zębowe all on 4

Implanty zębówImplanty zębowe All-On-4 to innowacja wykorzystywana w zabiegach chirurgiczno-protetycznych metodą Malo Clinic Protocol.

W ciągu zaledwie kilku godzin i to bez konieczności wykonywania przeszczepu kości – uzupełniane są ubytki zębowe. Jeden dzień – tyle potrzebujesz, aby odzyskać utracony, estetyczny uśmiech.

Klasyczne implanty a implanty w metodzie All-On-4

Zastosowanie klasycznych implantów w celu uzupełnienia wielu ubytków zębów jest wielce problematyczne przy kościach o niewystarczającej objętości. Wówczas stomatolog musi wcześniej podnieść nieco dno zatoki szczękowej lub przeprowadzić osteoplastykę, czyli zmienić anatomiczny kształt struktur kostnych – wykonać przeszczep z kości własnej. Taka metoda uzupełniania ubytków jest czasochłonna i kosztowna. Przez to wielu pacjentów, którym zależy na pięknym i estetycznym uśmiechu – decyduje się iść przez życie z zaciśniętymi wargami.

Metoda Malo Clinic Protocol połączona z chirurgicznym zabiegiem All-On-4 to milowy krok w leczeniu i rehabilitacji ubytków w uzębieniu. Nie ma potrzeby ani podnoszenia dna zatoki szczękowej, ani też rekonstrukcji kości. Skupia się na zastosowaniu implantów, na które montowany jest most z pełnym uzębieniem.

Czym wyróżniają się implanty zębowe All-On-4?

Zabieg All-On-4 w metodzie Malo Clinic Protocol polega na umieszczeniu czterech tytanowych implantów w kości szczęki lub żuchwy. Wprowadzane są one w miejsca, gdzie brakuje zębów – te zdrowe nie muszą być ekstrachowane. Niekiedy natomiast pozostałość zniszczonego zęba musi zostać usunięta, aby zabieg mógł być wykonany.

Po wprowadzeniu implantów przykręcone zostają do nich specjalne łączniki. Pozwalają one w następnym etapie zamontować most tymczasowy. Wykonywany jest on w pracowni protetycznej w dniu zabiegu. Dzięki temu niedługo po opuszczeniu kliniki będziesz ze spokojem jeść z pomocą nowych, estetycznych zębów. Dopiero po odbyciu od czterech do sześciu wizyt protetycznych zamontowany zostaje ostateczny most akrylowo-tytanowy MAB lub MCB.

Dla kogo są implanty zębowe All-On-4?

Zastosowanie implantów zębowych All-On-4 musi zostać poprzedzone konsultacją stomatologiczną w klinice Malo Clinic: https://maloclinics.pl/dlaczego-implanty-all-on-4. Wówczas lekarz ocenia kondycję jamy ustnej oraz szczęki i żuchwy. Sprawdza również obraz pantomogramowy i tomografii komputerowej. Dzięki temu może dobrać optymalny sposób leczenia i rehabilitacji dopasowane do twojego zdrowia, ale i oczekiwań.

Implanty zębowe All-On-4 skutecznie pomagają odzyskać piękny uśmiech także u tych pacjentów, u których klasyczne mostki i protezy nie spełniają oczekiwań. Dodatkowo jest to ratunek w przypadku, gdy niemożliwe jest wszczepienie klasycznych implantów, ze względu na zbyt małą objętość kości.

Dzięki metodzie Malo Clinic Protocol możesz odzyskać piękny uśmiech, nie nadwyrężając budżetu, ale i oszczędzając czas – diagnostyka, a także część chirurgiczna i protetyczna przeprowadzane są w ciągu jednego dnia, Wystarczy więc jedna wizyta, by poprawić to, co nadwyrężało twoją samoocenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *