Jak działają lampy solne

Lampy solne zdroweLampy solne to w dzisiejszych czasach bardzo często wybierany dodatek do domu. Działają na dwóch zasadach, pierwsza z nich to jonizacja powietrza, aby było bardziej przyjazne dla człowieka podczas oddychania, druga zasada to oczywiście ładny ich wygląd i kształtowanie wystroju domu.

Lampy solne – są to przedmioty o działaniu wspomagającym ujemną jonizację powietrza. Jest to niezwykle przydatny element nowoczesnego domu, nie chodzi o sam ich ciekawy i oryginalny wygląd świecącego kryształu soli na różne kolory ale coś co poprawia powietrze w pomieszczeniu. Lampy solne jonizują powietrze jonami ujemnymi – czyli tymi jakich najbardziej potrzebujemy.

Wiele osób ich działanie porównuje je do morskiego jodu. Jest to coś mocno zbliżonego, ale jednak o innych zastosowaniach. Powietrze musi być w równowadze jonowej, które dzieli się na dodatnie i ujemne.

Jony dodatnie są w przewadze przez elektryczność czyli standardowe wyposażenie nowoczesnych domów. Lampa solna ma za zadanie zwiększenie ilości jonów ujemnych – jest to istotne dla zdrowia układu oddechowego.

Przeczytaj także:

Moc działania lamp solnych zależy od ich charakteru – oczywiście od wielkości kryształu soli jaki został zastosowany na lampę. Lampy solne można wykorzystywać skutecznie w takich miejscach jak podczas pracy blisko komputera czy w sypialni. W sypialni nadają one dodatkowo niesamowicie ciekawego klimatu nocą, podczas zmiany ich ubarwienia świecenia.

Lamy solne są dobrym rozwiązaniem na poprawienie jakości powietrza w pomieszczeniach gdzie się często przebywa. Oczywiście wydajność takiej lampy jest miarkowna przez co powinny być włączone kilka godzin. Lampy solne to bardzo dobry wybór, przez co szczególnie jest polecany dla osób z problemami oddechowymi – maja one działanie łagodzące i rehabilitacyjne.

O działaniu oraz tym jakie konkretnie lampy solne wybrać warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: