Jak grać w darta i lotki – zasady gry

Gra w dartaGra w darta inaczej zwana też lotkami polega na kilku prostych zasadach. W darta się gra 3 lotkami dla każdego gracza, graczy może być dowolna ilość w tradycyjnym oraz określona przez automat w elektronicznym.

Zasady gry w lotki – darta – zacznijmy od tego, że pole do darta jest złożone. Jak widać są na nim miejsca oznaczone od 1 do 20 na krawędziach tarczy. W darcie także istnieją małe wąskie pola na zasadzie okręgu większego oraz mniejszego oraz pole środkowe tarczy większe i mniejsze.

Zasada jest prosta – pola większego okręgu tego bardziej od zewnątrz tarczy liczone są x2 punktów na opis danego pola.

Przykładowo trafiając w pole liczb 15 na większym okręgu powinno być to policzone podwójnie. Zasada do okręgu wąskich pól 2 czyli tego mniejszego jest inna, tam trzeba liczyć punkty pola razy 3. Pole większe natomiast środka tarczy jest punktowane zawsze jako 25 punktów a sam środek jako 50 punktów.

Przeczytaj także:

Jak widać da się zauważyć że trafienie w sam środek tarczy niekoniecznie musi być najwyżej punktowane, trafienie w pole punktów 20 gdzie jest wartość potrójna będzie najlepszym rzutem.

Przed grą trzeba ustalić zasady, czy rzuca się do czasu trafienia w jakieś pole punktowe czy też chybienie traci kolejkę – będzie to problemowe w przypadku dartów elektrycznych. Darty elektryczne muszą wyczuć trafienie w dowolne pole, aby puścić następną kolejkę rzutów.

Gra w darta polega na uzbieraniu dowolnej ilości punktów. Można grać w tak zwane oczko do uzbierania 21 punktów, na ilość kolejek rzutów i kto więcej zdobędzie punktów oraz inne odmiany. Do gry na kilka osób warto mieć darta elektronicznego – on sam zlicza punkty i pokazuje kolejki rzutów.

Między dartem tradycyjnym a elektronicznym jest duża różnica. Na pewno lepszy klimat sprawia dart tradycyjny na ostre lotki, ale znacznie wygodniejszy jest elektroniczny. O samych rodzajach gier w darta oraz rodzajach dartów warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: