Jak hodować mrówki i pająki

Hodowanie mrówekMrówka jest to zwierze kolonijne,  doskonale asymilujące się w nowych warunkach. Tutaj porady jak można w prosty sposób zrobić akwarium z mrówkami, tak aby czuły się bezpiecznie, a my byśmy mieli kim się opiekować.

Akwarium powinno być w naświetlone ale nie na bezpośrednim działaniu słońca. W zależności jakie mamy mrówki, muszą mieć odpowiedni budulec na swoje kolonie. Wieko takiego pojemnika musi być szczelnie zamknięte gdyż mrówki chodzą po nim z łatwością, musi być do całego akwarium doby dopływ tlenu przez drobne otwory wentylacyjne.

Mrówki potrzebują wody, więc trzeba o tym pamiętać, a także aby dozować ją w odpowiednich ilościach. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie gotowego pojemnika na nasze mrówki – tam wszystko jest odpowiednio rozplanowane. Z czasem mrówki może zaczną się same rozmnażać, ale potrzebują do tego królowej.

Wśród mrówek tylko królowa ma zdolności rozrodcze i rodzi jaja, pozostałe nie mają funkcji rozrodczych –  pomimo że robotnice mrówek to samice.

Warto dodać że hodowla pająków domowych pod przykrywką ma się na tych samych zasadach choć nie jest prosta. Pająk potrzebuje innego jedzenia, więc trzeba mu co jakiś czas wrzucać do słoika coś z owadów, co się rusza i być może będzie się rozwijał a przynajmniej przeżyje.

Mrówki podobnie jak pająki nie są zwierzętami dającymi się oswajać i zawsze nas ugryzą gdy włóżmy do nich rękę więc tego unikajmy. Z pająków bardzo ciężko hoduje się krzyżaki – są to bardzo duże pająki i pochłaniające dużo pożywienia, zimą gdy nie mamy muszek i innych owadów nie jesteśmy w stanie go wykarmić.

W przyrodzie  zasypia na czas zimy, ale w domu prawdopodobnie będzie miał za ciepło i nie będzie wstanie wpaść w letarg.  Więc raczej nie wytrzyma zimy dlatego ich nie hodujmy.

Ten bardzo dziwny poradnik jest nie po to, aby robić takie hodowle ale aby mieć świadomość tego, że próbując hodować dane zwierzęta i nie znając ich potrzeb tylko doprowadzimy do ich zguby.  Dlatego zanim coś takiego mamy zamiar zrobić dowiedzmy się o tych stworzeniach jak najwięcej i nigdy nie sugerujmy się domysłami. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *