Jak i kiedy powiedzieć że się kocha

KochaćSłowo Kocham cię jest proste do wymówienia. Jednakże to właśnie one sprawia największe trudności i bardzo często dochodzi do tego że żałujemy iż nie wymówiliśmy tego słowa w odpowiednim czasie.

Pamiętajmy że słowo to oznacza więcej niż samo brzmienie i jest bardzo ważne zarówno dla facetów jak i szczególnie kobiet. Oznacza one nie tylko w sobie miłość, ale także zaufanie, przywiązanie i świadomy wybór właśnie tej osoby – dlatego jest to tak istotny przekaz.

Jak powiedzieć że się kocha – no cóż, wcale nie trzeba do tego specjalnych okoliczności. Słowa te są tak mocne że pasują wszędzie. Jak to wymówić, szczególnie faceci mogą mieć z tym problem, najprościej było by po prostu powiedzieć i już czyli zebrać się w sobie. Na pewno złym pomysłem jest przeprowadzanie jakiś długich rozmów i czekanie na odpowiednią okazję.

Tak samo czekanie na tą chwilę w różnych sytuacjach. Może się zdarzyć tak że nigdy nie będzie na to dogodnej chwili w naszej subiektywnej ocenie.  Dlatego tym prędzej coś zepsujemy niż powiemy Kocham cię w każdej dowolnej chwili i sytuacji.

Wymawiania i trenowania jak to powiedzieć nie powinno się robić, to tylko wzbudza stres. Najgorsze jest wyobrażanie sobie schematów i sytuacji w której to powiemy. Pewnie wszystko potoczy się inaczej a sytuacja nie będzie taka jak sobie wyobrażaliśmy – pamiętajmy to nie świat ustawia się pod nas tylko my musimy pod niego i wynikłe w nim sytuacje.

Bardzo złym pomysłem jest wyobrażanie sobie sytuacji co będzie jak się wymówi te magiczne słowa. Tego się nie da przewidzieć więc oszczędźmy sobie spekulacji które raczej będą wyglądały inaczej niż rzeczywistość.

Najprostszy sposób to zdecydowanie się i czucie że to naprawdę miłość. Gdy mamy już tą pewność po prostu powiedzieć to tej drugiej osobie. Wiadomo ze najlepiej gdy się jest z nią sam na sam, choć czasami się tak nie da.

Gdy jesteśmy pewni że to miłość nie czekamy z oznajmieniem tego do jakieś okazji po prostu to wypowiedzmy tej osobie. To jak potoczy się reszta i tak już jest niezależne od nas, zazwyczaj jednak wszystko dzieje się lepiej niż sobie to wyobrażamy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.