Jak kłaść fugi na płytki i kafelki

Kładzenie fugFuga jest to wypełnienie pomiędzy kafelkami. Służy ono do ładniejszego podkreślenia płytek oraz załatania miejsca między poszczególnymi kafelkami. Fugi można wybrać o dowolnym kolorze aby jeszcze lepiej uwydatniać nasze płytki lub dopasować kolor fugi do koloru płytek.

Wszystkie kafelki i płytki się fuguje by prezentowały się estetycznie.

Samo fugowanie jest bardzo prostą czynnością i wykonuje się je bardzo szybko. Fugi wybieramy na zasadach dopasowania odcieni jakie znajdują się na boku każdego opakowania z fugą lub na paletach kolorów dołączonych do działów sklepowych fug.

Jak kłaść fugi do płytek i kafelek – na początek rozrabiamy nasza zaprawę fugi. Następnie używamy czegoś na kształt lejka czym będziemy wstrzykiwali fugi między płytki. Może to być tuba zużytego silikonu wypełniona fugą. Można też zrobić lejek z torebki foliowej z urwanym jednym rogiem.

Całość powinna polegać na wyciskaniu zawartości zbiornika ścieżką między płytkami. Nie trzeba się obawiać że wyciskamy za wiele i fugi wychodzą na płytki, pomimo że tak na pewno będzie się działo.

Gdy fugujemy płytki należy zwykłą szpachelką lub dyktą zdjąć nadmiar fugi na płytkach na zasadzie spychania. Będzie się to mazało ale także tym się nie przejmujemy. Chodzi tylko o zdjęcie wszystkiego co wystaje powyżej krawędzie boczne płytek. Gdy już to wykonamy zamaczamy ścierkę w wodzie która będzie nam teraz potrzebna.

Ścierką która jest mokra wycieramy nasze płytki aby usunąć rozmazania – to także wygładzi fugę na płytkach. Jak widać fugowanie to bardzo prosta sprawa. Fuga jest to taki materiał który łatwo jest wyczyścić mokrą ścierką do czasu zanim nie zaschnie. Fuga jaką rozrabiamy powinna mieć gęstość mazi  i nie może być wodnista. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: