Jak korzystać z bankomatu

Bankomaty obsługaKorzystanie z bankomatu jest bardzo proste. Na początku może się wydawać to trudną czynnością o ile mamy dopiero pierwszy kontakt z bankomatem. Jednakże dzięki temu artykułowi w łatwy i bezpieczny sposób nauczymy się obsługiwać bankomat.

Jak korzystać z bankomatu – korzystanie z bankomatu rozpoczynamy od włożenia karty do portu bankomatu. Jest tam tylko jeden element gdzie można włożyć kartę, więc na pewno się nie pomylimy.

Kartę identycznie się wkłada jak do automatu telefonu czyli przodem. Kolejny krok to wybranie języka klawiszem koło monitora bankomatu, w jakim mają być wyświetlane komunikaty.

Domyślnie wybieramy język polski. Kolejny krok to wprowadzenie pinu do bankomatu. Pin jest to numer jaki zabezpiecza nasze transakcje w bankomatach – pin mamy ustalony w banku i należy go pamiętać oraz nikomu go nie podawać, jest to numer stały. Po wprowadzeniu pinu w bankomacie pojawia się pytanie czy chodzi nam o wypłatę gotówki czy sprawdzenie salda rachunku.

Wybieramy interesującą nas opcję. Gdy chodzi o saldo wybieramy wydrukuj pokwitowanie i wyciągamy naszą kartę z bankomatu. Jeśli chodzi o wypłatę gotówki to należy teraz wpisać klawiaturą kwotę gotówki lub wybrać z już proponowanych sum przez bankomat. Po tym wyborze bankomat pyta się czy wydać pokwitowanie – klikamy tak aby dostać paragon.

Następnie czekamy na wypłatę gotówki z okienka bankomatu oraz na wyjęcie naszej karty do bankomatu. Pokwitowanie wyjdzie na końcu i także zabieramy je z sobą. Bankomat ma więc 3 miejsca – miejsce wychodzenia gotówki, miejsce wkładania karty i miejsce wychodzenia pokwitowania. Obsługa bankomatu jest prosta – nie ma możliwości abyśmy coś w nim zepsuli.

Najważniejsze zasady podczas korzystania z bankomatu to spokój i czytanie komunikatów jakie pojawiają się na monitorze bankomatu. Jeśli zrobimy coś nie tak nic się nie stanie i nie stracimy pieniędzy, operację tylko będzie trzeba powtórzyć powtórnie.

Bankomaty to bardzo wygodny sposób na przechowywanie gotówki, w obecnych czasach jest to jedna z najlepszych form. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Subra pisze:

    Kiedyś to było fajnie, wkładało się kartę do bankomatu i brało kasę. Obecnie jest tak, wkładasz kartę, oglądasz długą reklamę, wybierasz opcje, oglądasz reklamę, zatwierdzasz, oglądasz reklamę i idzie zwariować. Kiedyś czas korzystania to 1 minuta teraz to kila minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *