Jak ładnie i oryginalnie pakować prezenty

Kreatywnie prezentyPrezenty aby dobrze wyglądały już na pierwszy rzut oka należy bardzo ładnie zapakować. Oryginalne pakowanie paczek jest świetnym rozwiązaniem aby dodatkowo urozmaicić ten podarunek.

Jest cała masa kreatywnych sposobów by każdy prezent wyglądał inaczej i bardzo ciekawie oraz oryginalnie. Warto więc poznać na to kilka sposobów.

Na początku należy zdecydować czy opakowanie prezentu ma być już na samym wstępie wykonane na bazie tradycyjnej lub nietypowe. Tradycyjne jest to opakowanie dowolnego prezentu w papier, tak aby tworzył on ładną osłonę – z reguły stosują się tylko gotowe papiery prezentowe. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie papieru nawet pakowego szarego – jaki będzie dodatkowo ozdobiony nietypowymi elementami, także można je dodać to papierów prezentowych.

W okresie świątecznym sprawdzają się jako dodatki doczepiane do paczek zarówno gałązki świerkowe jak i bombki oraz wstążki czy łańcuchy ozdobne. Świetnymi dodatkami także są szyszki oraz kokardy. Także można już na wierzchu dodawać coś słodkiego takiego jak ciastka czy cukierki aby dużej przeciągnąć czas do otwarcia zawartości. W pozostałych okresach roku jak i okazjach opakowania prezentów można zrobić na setki innych oryginalnych pomysłów.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest opakowanie prezentu w biały lub jasno szary papier i namalowanie na jego powierzchni jakiś ciekawych napisów lub motywów graficznych. Także doklejanie do nich kolorowych papierków lub serpentyn. Także w ostatnim czasie pojawiła się nowa moda z zagadkami – przykładowo pisze się na osobnym bileciku przy prezencie zagadkę i do puki się jej nie rozwiąże to nie można otworzyć prezentu.

Także świetnym rozwiązaniem są stosowane rzemyki lub sznurówki do torby pakowej. Do gotowej torby prezentowej lub pakowej wkłada się prezent a następnie jego otwór sznuruję na specjalnie przez siebie zrobionych otworach, tak aby całość była niedostępna dla oka i się nie wysypywała. Zwrócicie uwagę także na bileciki dołączane do prezentów – je też można zrobić w oryginalny sposób samodzielnie.


Prezenty opakowane w sposób kreatywny są zdecydowanie ładniejsze i bardziej personalne niż typowe nudne paczki trącące niemal masową produkcją. Aby ładnie zapakować podarek nie trzeba kupować żadnych specjalnych kopert, paczek czy papierów ozdobnych – wystarczy tylko kreatywność i pomysłowość. Zwykły szary papier pakowy można ozdobić na setki różnych sposobów, tak aby wyglądał on bajecznie.

W tym temacie postaraliśmy się przedstawić kilka naszym zdaniem najciekawszych rozwiązań na zapakowanie prezentów na każdą dowolną okazję. Warto zaczerpnąć z nich inspiracji i postarać się wymyślić coś także oryginalnego samemu.

Jeśli ktoś może zaproponować także swoje ulubione rozwiązania to zapraszamy do ich napisania – polecamy także pozostałe wpisy w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.