Jak łatwiej i szybciej się uczyć

Szybsza naukaNauka trwa prawie całe życia, ta w szkołach i studiach około 1/3 życia dlatego bardzo ważna jest umiejętność szybkiej nauki. Niektóre osoby szybko zapamiętują przekazywaną wiedzę a innym wylatuje ona z głowy.

Prawda jest taka że predyspozycje do nauki ma każda osoba – a to jak się uczy jest tylko skutkiem odpowiednich przygotowań i nastawień. Do łatwiejszej nauki i szybszego przyswajania wiedzy jest niezbędny pewien stan emocjonalny jak i dodatki zewnętrze w postaci dobrego odżywiania oraz pewnych witamin działających na naszą pamięć.

Co brać aby się lepiej uczyć – do poprawy nauki i szybkości zapamiętywania bardzo przydatna jest lecytyna. Lecytynę można kupić w każdej aptece w postacie gorzkich kapsułek. Działa ona bodźcowo na nasz mózg pobudzając jego receptory. Lecytyna jest wywarem naturalnym wiec jej zażywanie nie ma skutków ubocznych.

Branie lecytyny zapewnia szybkość zapamiętywania, zmniejszenie podatności na stres, zapobiega uczuciu zmęczenia i senności, wzmaga koncentrację. Lecytyny jednakże nie powinno się zażywać za dużo – wskazania są na paczkach tabletek. Lecytynę bierze się na tydzień przed okresem w jakim będziemy potrzebowali maksymalnej sprawności umysły do dnia sprawdziany naszej wiedzy czy koncentracji.

Przygotowanie do nauki – powinno wyglądać na zasadzie że nic nas w danej chwili nie będzie rozpraszać. Chodzi  o znalezienie miejsca i chwili w której będziemy mieli spokój. Najlepiej uczy się w ciszy w dobrze oświetlonym pokoju.

Nauka najlepiej wchodzi w pewnych godzinach a mianowicie od 8 do 11 oraz od 18 do 19:30 – są to godziny gdzie umysł człowieka jest najbardziej chłodny – jest to związane z okresem metabolicznym człowieka. Warto wiedzieć że bardzo duża chłonność wiedzy objawia się zarówno gdy człowiek się budzi jak i zaraz przed snem.

Do nauki także przydatny jest system powtórzeń. Polega on na tym że czytamy coś i powtarzamy z pamięci to co przeczytaliśmy, lub najważniejsze tego elementy. Następnie gdy całą regułkę poprawnie powiemy z pamięci idziemy do następnej.

Po jakimś czasie wracamy do wcześniejszej aby ją powtórzyć i utrwalić. W nauce warto dobrze się odżywiać, szczególnie należy spożywać trochę cukrów, jogurty oraz warzywa – chodzi tutaj o witaminy. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: