Jak łatwo wyciągnąć korek z butelki

Kirko w butelceZdarza się, że korek wpadnie do butelki i trudno będzie go z niej wyciągnąć. Jest na to jednak sprawdzony bardzo prosty sposób.

Sposób ten zawsze się sprawdza i łatwo go wykonać w domowych warunkach, bez żadnych wymyślnych narzędzi.

Z reguły do butelki wpadają korki od wina. Szczególnie ma to miejsce, gdy zbyt mocno się go wbije w szyjkę butelki lub ułamie się podczas wyciągania. Korek jest bardzo łatwo wyciągnąć gdy utkwił w butelce – o ile jest ona już pusta a nie z trunkiem.

Jeśli wino lub inny trunek nadal znajduje się w butelce – to korka z czegoś takiego nie da się wyjąć do czasu zlania trunku do innego naczynia.

Należy je przelać do innego naczynia z dwóch powodów – wino lub inny trunek zmieni smak na posmak korka, o ile nie jest on syntetyczny oraz trudno z cieczą będzie go wciągnąć.

Jak łatwo i szybko wyjąć korek z butelki

Wystarczy nam do tego tylko i wyłącznie torebka foliowa (typowa jednorazówka) ze sklepu. Ważne aby torebka ta była silna i nie rwała się tak łatwo podczas rozciągania.

Do butelki z wpadniętym korkiem należy włożyć torebkę, tak aby jej końcówka wystawała z szyjki. Torebkę najlepiej ułożyć tak, by stała się płaska i podłużna i wepchać sprasowaną w cygaro do butelki z wystawioną otwartą końcówkę na zewnątrz.

Następnie należy korek tak przesunąć obok włożonej torebki, aby znalazł się jak najbliżej szyjki butelki (butelkę z torebką podnosi się do góry nogami).

Kolejnym krokiem jest napompowanie torebki poprzez wystający jej element z otworu szyjki butelki – pompujemy tyle, aby wypełniła ona w środku butelkę, ale by nie tworzyła tam za twardego balonu.

Następnie łapie się wystający element torebki przez jaki ją pompowaliśmy i wyciągamy balonowy worek z butelki – siłą rzeczy wyciągnie on też ze sobą korek – bo czop balonu jest wtedy większy i silniejszy oraz elastyczny.

Jest to jak widać bardzo prosty sposób na uratowanie butelki i korka. Zajmuje jego wykonanie nie więcej niż około jednej minuty czasu a jeśli worek jest silny to ten sposób zawsze się uda bez najmniejszych problemów.

Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś inne pomysły na wyjmowanie wepchanego korka do butelek to koniecznie podzielcie się nimi. Ten sposób wydaje się najłatwiejszy, choć trzeba mieć odrobinę siły – by wyciągnąć to wszystko razem.

Nie zienia to faktu, że chyba jest to najpopularniejszy sposób na tego typu problemy. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 5 / 5. Ilość ocen: 1

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

5 komentarzy

 1. Aneta pisze:

  To jest świetne, nawet bym na to nie wpadła nigdy że można tak łatwo. Raczej nasuwa się grzebanie w butelce szpikulcem czy jakimś innym narzędziem a tutaj proszę. Zwykła torebka rozwiązuje problem. To nawet dobre do zakładu ze znajomymi aby zrobić wyzwanie, czy dadzą radę wyciągnąć taki korek. Dzięki za super poradnik.

 2. RavKat pisze:

  Dlatego lubię ten serwis, wiele ciekawostek z różnych dziedzin. Zawsze coś może się przydać a tym razem to jest naprawdę dobre i ciekawe. Na sylwestra taka wiedza jak znalazł, często wpadać coś do flaszki i potem są problemy. Także jak ktoś ma butelki jednakowe to też musi dbać aby tam nie wleciał korek i jej nie zmarnować. Bardzo przydatna i praktyczna wiedza to przydać się może każdemu.

 3. Twardowski Piotr pisze:

  Postanowiłem wypróbować czy to na prawdę działa i ku memu zdziwieniu działa lepiej niż można sobie wyobrażać. Korek na siłę wpakowałem do butelki, potem wrzuciłem tam papierową torebkę zostawiając uszy na wierzchu i całość trochę napompowałem. I wyciąganie faktycznie torba zahacza korek i go wyławia. Super łatwo i bez problemów. Dzięki wielkie za te pomysły, to może się przydać na przyszłość.

 4. Gavi33 pisze:

  To taka spora ciekawostka jak łatwo wyjąć korek z butelki jaki tam utkwił przez przypadek. Ja miałem tak z dwa razy że wleciał do środka i trzeba było przelewać. Taka wiedza przyda się a przyszłość. Także nie spodziewałem się tego, że tak łatwo można go wyciągnąć.

 5. Adam pisze:

  Super pomysł na wyciągnięcie korka jaki utknął w butelce. Ostatnio otwierałem wino i korek się ułamał a potem już tego co zostało w szyjce nie dało się wyciągnąć. Musiałem więc to wepchać do butelki. Zawartość przelałem do innej ale co zrobić z uwięzionym korkiem. To przeszło moje wyobrażenia że zwykła torebka foliowa może pomóc wyciągnąć taki niesforny korek. A tutaj zaskoczenie po niecałej minucie już była wszystko zrobione. Tą radę zapamiętam na zawsze i będę stosował tylko ją gdy będzie potrzebna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: