Jak łatwo zawiązać krawat

Wiązanie krawatuWiele osób ma problem z tym jak prawidłowo i w dość prosty sposób zawiązać krawat. Istnieje bardzo wiele różnych technik uwiązania krawata i każdy z nich charakteryzuje się innym węzłem oraz splotami.

Już na początku trzeba jednak odróżnić rodzaje krawatów. Nie każdy ich typ da się zawiązać na dowolny węzeł gdyż ich konstrukcja jest inna.

Krawaty są bardzo różne, jedne są bardzo długie a inne znacznie krótsze i tak samo jest z ich szerokością – bywają te, które są bardzo szerokie jakie rozszerzają się szybko tuż za ramówką na kołnierzu oraz inne bardzo wysmukłe na całej swojej linii. Każdy z tych typów wiąże się na zupełnie inne sposoby, aby wyglądał on dobrze i estetycznie.

Najprostsze węzły można wykonać w ciągu przysłowiowych 10 sekund. Jest to dobrze uwidocznione na materiale filmowym – wiązanie te możne być wykonane zarówno gdy krawat jest już założony na szyję lub na zewnątrz bez konieczności jego wcześniejszego zakładania. Krawaty wiąże się na dane węzły i nie powinno się robić na nich supłów a tylko przemyślane układy.

Warto także wspomnieć, że dla osób jakie nie lubią lub nie chcą wiązać krawatów jest zawsze alternatywa w postaci tych wykonanych na gumkach – one z zewnątrz prezentują się identycznie jak prawdziwe najlepiej uwiązana krawaty a cała gumka jest ukryta pod kołnierzem koszuli.

Czasami warto skorzystać z takiego prostszego rozwiązania, gdyż w ich przypadku nie ma możliwości na zepsucie węzła gdyż jest on zrobiony na stałe.


Koniecznie trzeba też wspomnieć o dopasowaniu krawatu do koszuli – wiele osób robi to tak, że wyglądają one zupełnie przypadkowo. Przykładowo z czarną koszulą świetnie prezentuje się biały krawat i na odwrót. Do błękitnej czy granatowej koszuli pasują zarówno białe jak i czerwone czy w pasy.

Krawat teoretycznie powinien się odcinać od koloru koszuli aby stanowić osobną ozdobę.

W dobrym guście są ujednolicone krawaty z delikatnym wzorem lub ich brakiem – natomiast złym pomysłem jest wybieranie takich, jakie można określić jako napaćkane lub mające agresywne kolory względem pozostałej części ubrania. Także w złym guście są jaskrawe barwy o ile komuś zależy aby ubrać się elegancko i schludnie.

Tak cz inaczej warto nauczyć się samemu wiązać krawat bo jest to wiedza niejednokrotnie przydatna zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wato więc zobaczyć poradniki filmowe jak zrobić to w szybki łatwy sposób. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.