Jak łatwo zedrzeć i zdjąć tapetę ze ściany

Ściąganie tapetCzęsto jest tak że chcemy w domu wymienić tapety, utrudnia nam wykonanie takiego zamiaru dawna tapeta i jej nierówności lub jej nieprzystosowanie, do nakładania na nią innej warstwy tapet.

Najtrudniej zedrzeć starą tapetę która jest wodoodporna, dzięki temu artykułowi poradzimy sobie z każdym rodzajem tapet i jej zdzieraniem.

Jak zedrzeć starą tapetę z ściany – na początku trzeba przygotować do tego narzędzia, jest nimi wiadro z wodą wraz z słabym roztworem płynu do naczyń, duży pędzel typowy do malowania ścian, szpachelka lub specjalny zdzierak do tapet.

Całą naszą pracę rozpoczynamy od mocnego namoczenia powierzchni tapety którą mamy zamiar ściągnąć. Nabieramy na pędzel obficie wodną zawartość wiadra i smarujemy tapety tą cieczą. Aby ułatwić penetrację wody do środka tapety wystarczy szpachelką postawioną ostrzem ponacinać tapetę tak aby podczas malowania wodą wszystko wnikało do jej środka.

Malujemy tapety tak długo aż będzie widoczne ich mocne nasycenie wodą. Następnie używamy szpachelki do zdzierania tapety. Szpachelką jeździmy na zasadzie spychacza czyli podważając tapetę. Co moment gdy zaciągniemy kolejny płat tapety należy smarować pozostałą jej powierzchnię wodą z płynem aby łatwiej odchodziła.

W przypadku tapet standardowych jest to bardzo proste. Gdy mamy do czynienia z tapetą zmywalną w dodatku klejoną mocnym klejem musimy bardzo długo ją nawadniać, by struktura kleju stała się rozwodniona a i sam materiał tapety przesiąknięty.

W przypadku gdy ściąganie tapety jest zbyt pracochłonne i mamy zamiar nałożyć na nią kolejną warstwę trzeba pamiętać, że nie tapetuje się jedynie tapet zmywalnych. Pozostałe tapety przyjmą kolejną warstwę na siebie bez problemów. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.