Jak leczyć i usunąć ostrogi na piętach

Pięty leczenie ostrógOstrogi powstające na piętach często są bardzo dużym problemem. Ostrogi na piętach potrafią sprawiać bardzo duży ból podczas chodzenia, jak i same są mało estetyczne.

Leczenie ostróg na piętach jest możliwe na wiele sposobów. Warto wspomnieć o rodzajach leczenia oraz ich skuteczności.

Jak wyleczyć ostrogi na piętach – zacznijmy od tego że ostrogi na piętach można leczyć sposobami farmaceutycznymi jak i medycyną naturalną oraz ludową. Warto wspomnieć że medycyna ludowa na tym polu znalazła prawdopodobnie najbardziej skuteczne rozwiązanie które jednak nie działa na wszystkie osoby jednakowo.

Ostrogi na piętach można leczyć za pomocą starego i sprawdzonego sposobu, polegającego na kuracji kilkudniowej.

Należy przygotować samą skórę od słoniny z dobrze oskrobanym tłuszczem. Co dzień przygotowuje się nową skórę z oskrobanym tłuszczem. Samą skórę należy przykładać do miejsca gdzie występują ostrogi. Przytrzymać w tym miejscu ostróg trzeba ją przez całą noc. Bardzo ważne jest więc jej dobre zamocowanie.

Bardzo ważne jest to aby skóra słoniny z oskrobanym tłuszczem była co dzień świeża i nowa. Takie czynności mocowania skóry słoniny wykonujemy przez około 10 nocy z rzędu. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów. Ostrogi same zaczną zanikać od stosowania takich zabiegów – ich zanik będzie długotrwały.

Jak widać metoda jest bardzo prosta i w większości przypadków znajduje pełny sukces. Opisany sposób na ostrogi na piętach pochodzi z medycyny ludowej i naturalnej. Można także stosować środki farmaceutyczne ale one niestety mają mniejsze rezultaty. Nie jest dokładnie wiadomo dlaczego takie zabiegi są skuteczne ale zdecydowanie warto je zastosować.

Mocowanie skóry słoniny na noc można wykonać z obandażowania przytwierdzającego do piety lub przez zastosowanie plastrów a cała stopa gdy będzie dodatkowo ubrana w skarpetkę – to zabezpieczy przed spadnięciem leku. O innych sposobach na ostrogi warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *