Jak leczyć napuchnięte dziąsła i pozbyć się opuchlizny

Opuchlizna na ustachOpuchlizna na dziąsłach zdarza się każdemu. Wywołuje ją kilka różnych czynników. Najczęściej powstaje ona na skutek zbierania się ropy, stanu zapalnego lub podprażenia dziąseł podczas jedzenia.

Czasami także wpływ na opuchliznę dziąseł mają drobne infekcje oraz bakterie.

Co zrobić na opuchliznę dziąseł – takie stany jak opuchlizna leczy się bardzo szybko i skutecznie naturalnymi sposobami. Jest to o tyle dobre że nie trzeba do ściągania opuchlizny używać żadnej chemii i farmaceutyków, wystarczą tylko zioła.

Najbardziej popularne zioła do ściągania opuchlizny z dziąseł to oczywiście na pierwszym miejscu Rumianek.

Kolejne zioło bardzo dobrze działające na opuchliznę to szałwia. Szałwia ma takie samo działanie jak rumianek i przyrządzą się ją w identyczny sposób. Te dwa zioła stanowią wystarczającą siłę aby pozbyć się opuchlizny z dziąseł, którymi często jest stan zapalny wraz z ropą.

Jak przygotować wywar na opuchliznę – zaczynamy od tego że same zioła lub ich torebki z Rumiankiem bądź Szałwią zalewamy w naczyniu z wrzącą wodą. Wywar na czas parzenia należy zakryć przykrywką aby uzyskał lepsza moc. Parzymy te zioła około 15 minut.

Po tym czasie możemy zdjąć pokrywkę z naczynia i użyć wywaru. Wywar stosuje się na prostej zasadzie. Nie pijemy go lecz płuczemy nim jamę ustną. Nabieramy ciepłego wywaru do ust i trzymamy go przez dłuższy czas – około 3 do 5 minut. Następnie wypluwamy to do zlewu.

Chwilę odczekujemy i nabieramy do ust ponową porcję wywaru. Tak powtarzamy czynność aż do całkowitego przepłukania wywarem jamy ustnej. Wywar zakładam że jest parzony w kubku a nie garnku.

Czynność taką powtarzamy do 3 razy dziennie. Już na drugi dzień opuchlizna powinna całkowicie ustąpić lub w znacznym stopniu się zmniejszyć.

Rumianek i Szałwia działają nie tylko łagodząco ale i anty-zapalnie, nie ma wiec obaw przed ich stosowaniem, ani też żadnych tego złych następstw. Jest to sposób naturalny. Zapraszamy też do czytania dalszych artykułów na ten temat.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. TadeuszM pisze:

    Muszę potwierdzić, rozwiązuje prawie zawsze problem stosowanie szałwii lub co najmniej rumianku. Mają podobne działanie na napuchnięte dziąsła i szybko zmniejszają obrzęk oraz stan zapalny. Rumianek jest słabszy ale i łagodniejszy. Szałwia jest znacznie mocniejsza w działaniu. Bardzo wiele razy mnie te zioła ratowały przed dolegliwościami. Wystarczy z ich naparów robić płukane jamy ustnej z 3 razy na dzień i problem bardzo szybko znika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: