Jak malować obraz

Malowanie obrazówMalowanie obrazów jest umiejętnością którą trzeba sobie wyrobić.

Namalowanie obrazu nie będzie takie proste gdy wykonujemy tą pracę po raz pierwszy. Malowanie wymaga od nas sporej wyobraźni i wprawy w ręce – głównie chodzi o pewność i zdecydowanie ruchów ręką.

Jak malować obrazy – malowanie obrazów rozpoczyna się od pomysłu na obraz lub od samego naniesienia farby na płótno czy inny materiał. Malowanie można zacząć więc od pomysłu lub zacząć kreślić coś farbami, często coś samo wtedy przychodzi nam na myśl.

Aby dobrze malować trzeba mieć precyzyjną rękę i pewne ruchy. Także konieczne jest łatwe przekazywanie przestrzeni. Warto potrenować ćwiczenia w malowaniu figur przestrzennych i różnych perspektyw na kartce papieru.

Malowanie kolorów odbywa się przez nie nakładanie danego koloru na wyznaczony obszar – malowanie to nie kolorowanka. Maluje się przez nakładanie warstw kolorów na materiał. Czyli malujemy powiedzmy warstwowo.

Malowanie i techniki malarskie są tak indywidualną sprawą że nie można wytyczać w nich jakiś konkretnych ruchów i dobrych rozwiązań. Pamiętajmy że malowanie opiera się na doświadczeniu czyli na ilości prób i chęci przekazania czegoś obrazem czyli nadania mu duszy. Dobrze jest mieć wizję obrazu w głowie.

Zaczynajmy malowanie od pierwszego planu, będzie nam łatwiej rysować tło. Lub gdy pierwszy plan ma być detaliczny narysujmy tło a potem dopiero pierwszy plan. Po za tym reszta pozostaje tylko ćwiczeniami i próbami aby osiągnąć bardzo dobre wyniki. Zapraszam do przeczytania pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Andromeda pisze:

    Kiedyś się tym interesowałem, ale sztuka obecnie to sztuczny twór jaki jest nie nagradzany że umiejętności tylko dziwactwa i widzi misia. Dla samego siebie można sobie rysować i malować ale w celach zarobkowych już praktycznie nikt się z tego nie utrzyma samodzielnie. Nie ma na te rzeczy dzisiaj wzięcia praktycznie wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *