Jak nadać paczkę w paczkomacie – krok po kroku

Pakowanie paczekCoraz więcej osób korzysta z paczkomatów bo jest to wygodniejsza i z reguły tańsza opcja wysyłki paczek pocztowych jak i kurierskich. Nadawanie paczki w tych urządzeniach jest proste.

Na początku prawie zawsze trzeba założyć konto w danym serwisie do jakiego należy paczkomat – czy to poczta czy Inpost czy jakiś inny typ. Konto jest potrzebne do obsługi wysyłkowej oraz druku dzięki niemu naklejek czy pół adresowych oraz rozrachunków za nadawanie paczek.

Następnie określa się na serwisie online lub przez aplikacje mobilną wymiarów paczki i jej wagi – do obliczenia ceny jej nadania. Kolejny krok to drukowanie naklejki adresowej z aplikacji lub serwisu dopasowanej do naszej przesyłki. Ważne aby wiedzieć dokładnie jakie ma gabaryty, jak zostaną wykryte inne przy odbiorze zostanie doliczona dodatkowa opłata.

Trzeba wybrać też miejsce gdzie się chce wysłać przesyłkę i dokąd.

Pozostaje z opakowaną paką iść do paczkomatu i wpisać otrzymany kod nadania na klawiaturze lub go zeskanować. Otworzy się pojemnik odpowiedni rozmiarem do jego przyjęcia i należy tam włożyć paczkę.

Potwierdzenie nadania powinno być wysłane mailem automatycznie lub przez aplikację do nadawcy jak i do odbiorcy na podanej do niego drodze kontaktu.

Paczki tak można wysyłać na inne paczkomaty lub na adresy domowe. To nic trudnego, warto z nich korzystać.

2 komentarze

  1. Fizyk2 pisze:

    Korzystałem z dwa razy z paczkomatów ale to też trochę zachodu z paczkami. Pakowanie i adresowanie tak samo jak w formie tradycyjnej ale iście i nadanie to już trochę więcej problematyki. Najbardziej, że trzeba mieć konto, opłaty online no i paczka z reguły trafia na inny typ skrzynek choć można nadać też na adres odbiorcy ale wtedy trochę drożej.

  2. Adan pisze:

    Bardzo dobrze, że są takie opcje. Znacznie mniejsze koszta nadawania czegoś a co więcej dla mnie wygoda jak jadę i tak mam po drodze. Wad nie widzę w tego typu rozwiązaniach. Fajnie jak by z czasem były te drony jakie planował amazon wprowadzić i pocztowe.

    Może za parę lat nie będzie chodził listonosz ale root lub dron do skrzynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *