Jak założyć hartowane szkło ochronne na smartfona

Ekran smartfonaSzkło hartowane na ekranie telefonu smartfona to bardzo dobre rozwiązanie. Jest to doskonała osłona przed uszkodzeniem ekranu zarówno podczas przypadkowego uderzenia jak i upadku urządzenia na twarde podłoże.

Szkła hartowane mimo swojej elastyczności bardzo dobrze chronią smartfony przed większością typowych uderzeń, od jakich inaczej powstały by pęknięcia lub uszkodzenia matryc.

Folie hartowane osłonne już przy pierwszym kontakcie widać że są znacznie grubsze oraz sztywniejsze od sztandarowych jakie stosuje się na smartfonach. Jest także bardzo odporna na zarysowania – nawet robiąc w sposób świadomy jest trudno ją zarysować standardowymi narzędziem biurowymi.

Teoretycznie hartowane folie na ekrany smartfonów trudno jest zarysować kluczami, gwoździem a nawet nożem. Dodatkową zaletą takiej osłony jest znacznie łatwiejsze jej zakładanie na ekran – ma dodatkową warstwę przywierającą a sama nie łapie tyle bąbelków powietrza podczas nakładania.

Także tego typu osłony nie zbierają tak szybko brudów i nie pozostawiają tak widocznych odcisków palców pod światło.

Przed klejeniem foli hartowanego szkła do telefonu należy dokładnie oczyścić ekran ze wszelkich ewentualnych brudów i kurzu. Można to zrobić nawet alkoholem i ściereczką z mikrofibry. Kolejny krok to przymierzenie szkła do urządzenia, jak będzie miało być niebawem przyklejone względem wycięć.

Przed przyklejeniem warto także suchą ściereczką z mikrofibry przetrzeć jeszcze raz ekran smartfona. Następnie należy ochronną warstwę wziąć między dwa palce i zerwać filię ochronną, tak aby nie dotknąć samej foli i nie zostawić na niej śladu. Kolejny krok to przyłożenie hartowanego szkła na ekran zgodnie z wycięciami w jego strukturze względem urządzenia

Ostatni krok to przejechanie dociskiem po ekranie, najlepiej jest go rozprasować przez szmatkę palcami – aby usunąć wszystkie ewentualne pęcherze powietrza. I to wszystko ochronne szkło już jest założone i można cieszyć się znacznym wzmocnieniem i ochroną naszego smartfonu przed uszkodzeniem.

Jeśli ktoś może coś dodać to zapraszamy do komentarzy. Zapraszamy także do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *