Jak należy dobrze myć zęby

Mycie zębówZęby tak samo jak i pozostałe elementy ciała wymagają odpowiedniej higieny. Zęby się myje tak, aby były odpowiednio czyszczone. O zęby warto dbać aby były zdrowe, to zajmuje mało czasu a daje wyraźne efekty względem ich czystości oraz zdrowia.

Jak należy myć zęby – prawidłowe mycie zębów rozpoczynamy już od odpowiedniego nałożenia pasty na szczoteczkę do zębów. Otóż pastę nie nakłada się tylko na górną warstwę włosia szczoteczki lecz także lekko wpuszcza się pastę między włosie. Inaczej nałożona pasta przy pierwszym kontakcie spada ze szczotki.

Następna sprawa to oczywiście posiadanie dobrej szczoteczki do zębów. O tym jaką szczotkę należy wybrać jest już w innym artykule. Teraz skupimy się na samym prawidłowym myciu jamy ustnej. Zacznijmy zawsze od dokładnego wyczyszczenia zębów przednich, czyli tych do których mamy najłatwiejszy dostęp.

Szczotkowanie wykonuje się po linii zębów poziomo oraz pionowo – podobne ruchy do wymiatania.

W pierwszej kolejności zawsze się myje przód zębów. Następnie górną część zębów czyli czyszczenie od góry. Ostatnie czynności to oczywiście czyszczenie zębów od tyłu pochyloną szczoteczką. Zęby z tyłu czyści się delikatnymi ruchami kolistymi a nie tylko długimi pociągnięciami.

To bardzo ważne, aby wykonywać to w taki sposób – mycie zębów z przodu a z tyłu rożni się jak widać.

Zęby myje się też określony czas, powinno się je szczotkować minimum minutę czasu,  maksymalnie pięć minut. Chodzi tutaj także o działanie związków zawartych w paście a nie samo szczotkowanie. Następnie dobrze wyszczotkowane zęby należy przepłukać letnią wodą. Bardzo ważne, aby woda była o średniej temperaturze, czyli ani zimna ani gorąca.

Po umyciu zębów już nie powinno się nic jeść jeśli wykonuje się to przed snem. Mycie zębów z rana jest jak najbardziej profilaktyczne. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *