Jak naprawić pedały roweru

Pedały roweroweNaprawa pedałów roweru polega na poprawie ich działania względem oporu, eliminacji zgrzytów oraz pisków oraz ogólna poprawa funkcjonowania mechanizmu. Naprawa jest prosta i z reguły polega na ich oczyszczeniu oraz nasmarowaniu. Czasami nie da się naprawić zbyt mocno zużytych mechanizmów. Więcej o tym w filmie.

2 komentarze

  1. LIVA pisze:

    Kiedyś też jak coś szwankowało w pedałach rowerowych to starałem się to naprawić. Rozkręcało się wszystko co się dało i grzebało w częściach. Ale w sumie przecież nowe kosztują kilkanaście złoty to już od dawna jak się coś psuje to wymieniam na nowe bez próby naprawy jaka z reguły nie jest do końca udana.

  2. Drakon Andrzej pisze:

    Moje da się rozkręcić i w nich wszystko nasmarować lub powymieniać. Tylko zgadzam się z tym, po co. To kosztuje przecież nie tak wiele. Inne części się serwisuje ale pedały psują się bardzo rzadko. Więc taniej jest je wymienić na nowe po tych wielu latach niż naprawiać. Chyba że wysiądą szybciej niż w ciągu dwóch lat to na gwarancję czy rękojmię. Inaczej nie warto się nad nimi pochylać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *