Jak naprawić spławik wędkarski na ryby

Mam taki problem, że spławik wędkarski jaki jest bardzo dobry i czuły zaczyna brać wodę i tonąć. Jak połowię na nim około godziny czasu, to coraz bardziej się zanurza w wodzie aż zacznie tonąć.

To jest chyba drewno lub jakaś pianka, sam nie wiem. Trudno powiedzieć gdzie jest problem. Działa idealnie, jest super widoczny nawet z daleka i czujny. Tylko nagle pojawił się ten problem i zawsze występuje. Od jakiegoś czasu używam w zastępstwie innego. Choć wolał bym naprawić, czy jest na to jakaś metoda?

– Witam, sprawa jest banalnie prosta. A przynajmniej mi się tak wydaje, że będzie w tym przypadku. Jak spławik zaczyna tonąć to zaczyna, że to z czego jest zrobiony chłonie wodę i go coraz bardziej przytapia.

Naprawa spławika jest w sumie tutaj kosmetyczna – należy kupić bezbarwny lakier do paznokcie lub lakier bezbarwny dowolny wodoodporny. Jak nie masz żadnego lakieru taniej wyjdzie do paznokci – jeśli masz jakiś w domu wodoodporny bezbarwny to super.

Spławik należy cały pokryć bezbarwnym lakierem – polecam zastosowanie cienkiej warstwy 2 do 3 razy. Jak masz w spreju tym lepiej i łatwiej to nałożyć.

Jak wyschnie bardzo dokładnie przetestuj. Lakier zatka dziurkę przez jaką woda dostaje się do tego z czego on jest zrobiony i problem będzie rozwiązany.

Lakieru go tylko wtedy gdy jest całkowicie suchy w środku i na wewnątrz. Spławik masz albo z drewna albo faktycznie piankowy choć może to też być rdzenne pióro itp do jakiego pustego środka się wlewa.  Tak czy inaczej naprawa spławika jest ta sama w każdym przypadku nabierania wody.

– Jeszcze dodam, że jeśli widać gdzie jest pęknięcie lub braki farby to tam można nanieść punktowo lakier lub klej jaki jest odporny na wodę. Tak można robić również i szybko o ile znajdzie się miejsce problemu.

Sam wiem jak to jest, też miałem kilka dobrych sztuk i szkoda było wymieniać. naprawiane aż do złamania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *