Jak nauczyć pasa podawać kapcie

Pies podaje kapciePies jest przyjacielem człowieka, zazwyczaj mamy do czynienia z psami rozumnymi, które można nauczyć wiele ciekawych sztuczek. Nauka psa polegająca na podawaniu kapci właścicielowi wcale nie jest trudna do osiągnięcia.

Pies dość szybko kontaktuje o co nam chodzi i szybko wyrabia sobie nawyki. Tresurę psa polegającą na podawaniu kapci można wykonywać w warunkach domowych samemu.

Jak nauczyć psa podawać kapcie – zaczynamy od przygotowania się do takiej nauki. Na początku niezbędny będzie nam rekwizyt czyli same kapcie a następnie nagroda dla naszego czworonoga. Nagrodą będą ulubione chrupki lub jedzenie tego pieska, ale w drobnych ilościach aby go tym nie nakarmić.

Pies rozumie co się do niego mówi tylko dzięki zapisaniu odpowiednich dialogów do pamięci połączonych z daną czynnością. Na początku należy pokazać psu o co chodzi czyli wyjść do miejsca gdzie są nasze kapcie wraz z psem. Następnie pokazać mu czynność na jakiej nam zależy z mówieniem do psa o tej czynności.

Mówimy oczywiście podaj kapcie czy coś w tym stylu. Kolejny krok to dostarczenie kapci danej osobie. Należy pamiętać że osoba prosząca o kapcie nie może być tą samą co uczy psa je przynosić.

Kolejny krok po pokazaniu kilka razy tej czynności psu, następnie próba wykonania czynności przez niego samego. Idziemy po kapcie z psem i wkładamy mu je w pysk. Następnie idziemy z nim do osoby proszącej o podanie kapci. Na miejscu przed proszącą osobą wyjmujemy psu kapcie z pyska jeśli sam ich nie położy i dajemy mu nagrodę w postaci ulubionej przekąski.

W pierwszych dniach należy pamiętać aby dawać pieskowi nagrodę za podanie kapci. Później gdy się on już nauczyć wykonywać to perfekcyjnie nie będzie trzeba mu dawać nagrody lepszej od pogłaskania pieska.

Taką czynność można wykonywać kilka razy. W zależności od tego jak mamy mocno inteligentnego psa. Zazwyczaj jest to około 2 godzin nauki z przerwami. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *