Jak nauczyć pływać dziecko

Pływanie naukaNauka pływania dla dzieci jest trudnym zadaniem. Jeśli my sami umiemy pływać to na pewno nauczymy też dzieci pływać. Wystarczy tylko znać kilka podstawowych zasad jak prawidłowo nauczyć dzieci pływać.

Jest to bardzo ważne aby przestrzegać pewnych zasad i się ich trzymać, by nasze dziecko szybko nauczyło się pływać w bezpieczny sposób.

Jak nauczyć pływać dziecko – najważniejsze jest to aby robić to pod ciągła opieką nad dzieckiem. Uczenie dziecka pływania wykonuje się na płytkiej wodzie by nie stanowiła ona zagrożenia.

Woda nie powinna być głębsza niż do klatki piersiowej dziecka, dziecko musi mieć możliwość stania w wodzie i oddychania – czyli nie może być głębiej niż 2/3 wzrostu dziecka. Kolejna sprawa to w nauce pływania dzieci bardzo pomocne są dodatki takie jak deski do pływania czy dmuchane małe kamizelki lub naramienniki. One są bardzo skuteczne i także mają funkcję zabezpieczającą.

Nauka pływania dziecka rozpoczynać się powinna od tego aby nauczyć dziecko ruchów w wodzie. Można podtrzymać je na rękach i przybrać taką z nim pozycję aby leżało one na wodzie. Dziecko powinno czuć się bezpiecznie. Chodzi o to aby wyrobiło jakie ruchy powinno robić się w wodzie, aby się utrzymywać na jej powierzchni. Z pomocą desek itp nauczymy szybko dziecko pracy nóg w wodzie.

Naukę pływania dziecko może wykonywać samo, jeśli ma pływaki, deski pływające, naramienniki lub kamizelkę. Zasada jest jedna, trzeba być cały czas przy dziecku podczas jego nauki pływania. Jak dziecko będzie samo próbowało pływać to się nauczy tego bardzo szybko, nie wolno zmuszać dzieci do nauki pływania jeśli same tego nie chcą.

Dzieci w wodzie się szybko męczą dlatego nie powinny mieć dłuższych lekcji pływania niż około 15 minut bez odpoczynku. Najlepiej to traktować jako zabawę. Cały czas jest niezbędna asekuracja dziecka w nauce. Dziecko nauczy się pływać samo o ile zadbamy o to aby robiło to bezpiecznie i miało do tego przybory. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Kucharski pisze:

    Dawniej bym powiedział aby zabrać je na jezioro i wspólnie tam starać się przerobić taką naukę na płytkiej wodzie. Teraz mogę powiedzieć, że najlepiej jest je zapisać do dowolnej szkółki tego typu. Dlaczego może ktoś się zapytać skoro można zrobić to bezpłatnie – a z tego powodu że jak się nie jest zawodnikiem to własna umiejętność może okazać się śmieszna względem tego co osiągnie się w szkole co uczą tego jednego. Szczególnie jak mój syn zdecydowanie mimo mniejszej siły, zasięgu ramion oraz dłoni pływa znacznie szybciej po szkole niż ja na pełnym spidzie. Bo jednak jest to jakaś zasada pod każdym względem jak to wykonywać aby było maksymalnie efektywnie i w różnych stylach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *