Jak nauczyć się malować obrazy

Nauka malowania obrazuMalowanie obrazów jest bardzo dobrą i ciekawą umiejętnością. Malowanie często uspokaja nasze myśli i pobudza nasz ośrodek wyobraźni. Namalowanie własnego obrazu nie jest tak trudne jak może się wydawać, wystarczą do tego tylko dobre chęci i odrobina wiedzy praktycznej.

Jak namalować własny obraz – naukę malowania obrazów zaczynamy od podstaw. Na początek dodam że próby nie powinny nas zniechęcać, nawet jeśli obrazy nie są takie jakie sobie wymarzyliśmy. Naukę malowania obrazów zaczynamy od przygotowania płótna, sztalugi i farb plakatowych lub innych.

Informacją niezbędną jest to że maluje się obrazy warstwami a nie po jednym pociągnięciu pędzlem na daną powierzchnię. Dlatego prawdziwy malarz nie powinien trzymać się narysowanych konturów obrazu, lecz robić je na na żywo podczas samego malowania.

Malowanie obrazów opiera się na postrzeganiu przestrzennym. Warto potrenować przed rozpoczęciem malowania obrazu rysowanie brył i figur przestrzennych, oraz takich samych perspektyw. Trening ten można wykonywać na kartkach papieru ołówkiem. Chodzi o wyrobienie w ręce malowania pociągnięciami, czegoś wyglądającego na obraz przestrzenny czyli potoczne 3D.

Kolejna sprawa to nauka mieszania kolorów, warto popróbować ją na jakimś innym materiale aby zobaczyć jakie to daje efekty. Mieszanie kolorów jest bardzo ważne w malarstwie. Samo ćwiczenie opiera się także na stabilizacji ręki aby je ruchy były pewne i zdecydowane.

Pierwsze obrazy prawdopodobnie nie będą najlepszymi pracami, ale jest to dziedzina w której dochodzi się do perfekcji dzięki ćwiczeniom.

Warto szkicować przed malowaniem farbami na kartkach ołówkiem aby wyrobić sobie dryg. Potem przerzucamy się na prawdziwe farby i próbujemy malować. Podczas malowania nie jest istotny pomysł, często sami wpadniemy na coś konkretnego z już namalowanych elementów.

Malowanie jest prostą dziedziną która jednak wymaga odrobiny zaangażowania. Dobre portrety zaczynają się od rysowania dobrej kreski, jak i dobrego pomysłu oraz urealnienia obrazu. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *