Jak nauczyć się pływać na plecach

Nauka pływania plecyPływanie na plecach jest to styl który powinna znać każda osoba. Jest to nie tylko styl służący do pływania ale także umiejętność zabezpieczająca nas przed złymi niespodziankami w wodzie.

Styl pływania na plecach jest czynnością którą się stosuje do odpoczynku gdy się zmęczymy płynąć, przyjmujemy tą pozycję gdy złapie nas skurcz oraz do rekreacji.

Jak pływać na plecach – pływania na plecach uczymy się na wodzie która ma minimum metr głębokości do 1,3 m dla osób dorosłych, jest to bardzo ważne. Dlaczego woda nie może być całkiem płytka, chodzi tutaj o to aby nasze nogi nie dostukały dna co ma często miejsce podczas nauki.

Chodzi tutaj o zaufanie wyporności wody i własnej równowadze, na początku zawsze nogi są niżej niż reszta ciała – ważne aby nie dotykały dna.

Pływanie na plecach rozpoczynamy od swobodnego położenia się całym ciałem na wodzie plecami. Chodzi tutaj głównie o to aby utrzymać pozycję prostą, czyli cała nasza linia leży na wodzie. Z wody w stylu pływania na plecach wystaje tylko twarz która umożliwia nam normalne oddychanie.

Styl pływania na plecach jest stosowany tylko na zbiornikach gdzie woda nie ma dużej fali. Dlatego pływania na plecach nie wykonuje się nad morzem czy oceanem – fala by zalała nam twarz i uniemożliwiała zachowanie wyprostowanej postawy.

W wodzie w stylu pływania na plecach powinno być zanurzone wszystko po za naszą twarzą. Jest to bardzo ważne aby nam ciało nadawało wypór. Jest to dobry styl do odpoczywania w wodzie po zmęczeniu. Także stosuje się go podczas złapania skurczu, jest to wtedy najbardziej bezpieczny styl pływania w takich wypadkach.

Pływanie na plecach jest bardzo proste, wystarczy tylko dobra równowaga w wodzie i minimalne ruchy rękoma lub nogami aby utrzymać pozycję. Styl pływania na plecach jest względnie szybki i wymagający małych nakładów pracy. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: