Jak nauczyć się pływać pieskiem

Nauka pływania pieskiemPływanie pieskiem to kolejny styl którego łatwo się nauczyć. Podobnie jak poprzednie poradniki dotyczące nauki pływania w konkretnym stylu, tak i piesek wywodzi się z samej natury.

Styl pływania pieskiem jest dokładnym naśladowaniem ruchów czworonogów a dokładniej psów które pływają.

Człowiek ma inny układ rąk i nóg dlatego tylko w dużym zbliżeniu możemy pływać jak czwórnogi. Człowiek jest zdecydowanie bardziej zaawansowany i ma większe możliwości w wodzie w tym styl niż zwierzęta, od których ten styl pływania się wywodzi.

Jak pływać pieskiem – nauka pływania pieskiem jest bardzo prosta. Dłonie muszą wykonywać ruchy zagarniające wodę w linii prostej lekko ugięte w łokciach – dłonie pod naszą klatką piersiową wykonują ruchy do dołu tak aby dawać nam utrzymanie głowy nad wodą, oraz lekki napęd do przodu. Zwijanie rąk wykonuje się tak aby nie powstawał opór zwrotny czyli ręce cofa się dłońmi bokiem lub centralnie do góry.

Praca nóg w pływaniu piskiem jest podobna do kraula. Wystarczy ruszać nogami tak samo jak pływają nurkowie w płetwach, czyli jedną nogą w górę drugą w dół. Nogi podobnie jak ręce powijany być blisko siebie. Pływanie pieskiem jest to styl dobry do pokonywania krótkich dystansów, jest on praktycznie nie rozbryzgujący wody.

Pływania pieskiem wymaga od nas małych nakładów siły i pracy. Szybkość płynięcia pieskiem jest średnia. Jest to styl którego można się nauczyć najszybciej. Nie wymaga on dużo wprawy i praktyki aby płynąć.

Warto właśnie na stylu pływania pieskiem uczyć się pływać i stawiać pierwsze kroki w kwestii umiejętności utrzymywania się w wodzie płynąc. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *