Jak nurkować i pływać pod wodą

Nurkowanie i pływanieNurkowanie jest to kolejna odmiana pływania w wodzie. Nie jest to trudna czynność, ale wymaga odrobiny wprawy i znania praktycznych zasad.

Jak nurkować w wodzie – zacznijmy od rzeczy najważniejszych. Do prawidłowego nurkowania w wodzie jest nam niezbędna umiejętność zatykania nosa bez użycia rąk. Nos powinno się umieć zatykać więc w środku nas samych. Jak to wykonać, jest to proste – spróbujcie wydmuchiwać powietrze nosem z przerwami.

Wyczuwa się te momenty przerw w taki sposób że nasze podniebienie czy raczej język na swojej początkowej części idzie pod podniebienie.

Działa to na zasadzie docisku. Jak opanuje się umiejętność zatykania nosa bez użycia rąk można przejść dalej. Pamiętamy że warto poćwiczyć tę czynność na sucho a potem na płytkiej wodzie.

Nurkowanie można najdogodniej wykonywać na dwa sposoby. Pierwszym z nich i najmniej atrakcyjnym jet schodzenie nogami do dna. Tutaj pracują tylko ręce które wykonują ruch wahadłowy dociskający nas do dna wody. Jest to bardzo powolne i męczące nurkowanie.

Prawidłowo wykonuje się to w sposobie numer dwa, który także jest najbardziej odpowiedni. Schodzi się pod wodę głową w dół. Pracują tutaj zarówno ręce jak i nogi. Nurkować można stylem żabki jak i coś przypominającym kraula. Do dna nie schodzi się pionowo lecz po pochyłości.

Największą trudnością w nurkowaniu jest pokonanie wyporu naszego własnego ciała. Gdy będziemy wykonywali odpowiednie ruchy nie będzie to dla nas żadnym problemem.

Pamiętać należy że trzeba liczyć się z własną pojemnością tlenu w pluchach. Im bardziej wykonujemy niespokojne ruchy tym szybciej kończy się nam tlen. Zanurzenie pod wodą i tam trzymanie pozycji wykonuje się pionowo głową do góry z pracą rąk. Nurkowania uczymy się zawsze na płytkiej wodzie – takiej do pasa. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *