Jak odinstalować i usunąć programy i gry z komputera

Kasowanie gierNa dowolnych komputerach instaluje się zawsze bardzo wiele różnych programów, gier i innych aplikacji.

Po jakimś czasie gdy stwierdzamy że dana instalacja nie jest już potrzebna, musimy ją usunąć z dysku. Usunięcie polega nie tylko na usunięciu plików danej gry czy aplikacji bądź programu ale i na wcześniejszym odinstalowaniu.

Usunięcie plików bez odinstalowania ich składników wiąże się z błędami w rejestrze oraz kluczach komputera.

Usuwanie aplikacji zawsze więc musi być poprzedzone jej odinstalowaniem, aby nie niszczyć sobie systemu komputera. Bardzo wiele osób nie wie jak to zrobić, gdyż często programy czy gry nie posiadają gotowego odnośnika do odinstalowania pomimo że były instalowane. Ten krótki artykuł rozwiąże ten problem.

Jak odinstalowywać z komputera – proces ten najlepiej zacząć od źródła, gdzie musi się znajdywać plik instalacyjny a jest to okno pakietu instalowanych programów.

Aby podejrzeć wszystkie zainstalowane na naszym dysku twardym pakiety należy wykonać następujące czynności: klikamy menu start na pasku narzędzi – wybieramy panel sterowania – następnie dodaj lub usuń programy. I tam na otwartym oknie wybieramy program jaki chcemy odinstalować.

Do panelu sterowania można też wejść inną drogą, jeśli poprzednia droga nie będzie możliwa. Mianowicie otwieramy dowolny folder na naszym dysku twardym. W każdym folderze jest pasek adresu na jego górnej części – w pasku adresu można pisać i tam wpisujemy Panel sterowania oraz klikamy enter.

Dzięki temu jesteśmy w panelu sterowania i wykonujemy czynności tak samo jak opisane w punkcie powyżej.

Ta czynność czyli odinstalowanie powinna zawsze poprzedzać usunięcie plików z dysku tych elementów które wcześniej instalowaliśmy na komputerze. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: