Jak odklejać i zdejmować znaczki

Zdejmowanie znaczkówDla osób kolekcjonujących znaczki,  jest  to bardzo przydatna wiedza jak ściągać je bez uszkodzenia z kopert oraz listów. Ściąganie znaczków już naklejonych, jakie otrzymaliśmy w przesyłkach jest bardzo proste i nie wymaga dużo czasu.

Jak odklejać znaczki z listów i kopert – Zacznijmy od tego że klej trzymający znaczek da się tylko odkleić dzięki wilgoci. Jak klej ten dostanie wilgoci znaczek schodzi sam bardzo ładnie, problem polega na tym aby nie uszkodzić znaczka i jego spodu. Jest to proste do wykonania.

Do odklejenia znaczku możemy wybrać dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest zastosowanie pary wodnej a drugim zanurzenie w wodzie.

Odklejanie znaczka dzięki parze wodnej – jest to bardzo prosty sposób. Polega on na tym że nastawiamy wodę w czajniku do gotowania ale nie zakładamy gwizdka. Para podczas gotującej się wody będzie się wydostawała strumieniem.

Pod strumieniem wydobywającej się pary wodnej nastawiamy naszą kopertę lub pocztówkę z znaczkiem – miejsce z znaczkiem. Para wodna po dłuższym czasie zadziała tak że znaczek dojdzie sam bardzo lekko. Znaczki tak odklejone są w bardzo dobrym sanie, same pocztówki także nie są uszkadzane. Jest to sposób szybki i bezpieczny dla naszych znaczków oraz pocztówek.

Odolejanie znaczków wodą – jest to odrobinę gorszy sposób dlatego że klej znajdujący się na znaczkach zostaje wypłukany. Wystarczy nalać do zlewów lub dowolnego naczynia chłodną lub dla przyspieszenia reakcji letnią wodę. Następnie zanurzamy koperty czy pocztówki w wodzie.

Po kilku minutach znaczki same zejdą i nie trzeba będzie ich odklejać na siłę. Jest to najszybszy sposób, ale znaczek tak przemoczony może być słabszy. Także pocztówki mogę zmienić ubarwienie podczas koloryzacji wody. Mogą się one także odkształcić. Jak widać znaczki można ściągać bardzo prosto, więc nie ma na co czekać. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *