Jak odnaleźć zgubiony telefon – smartfon

Szukanie telefonuMoże się każdemu zdarzyć że zginie nam smartfon i trzeba będzie go szukać nie wiadomo gdzie. Aby odnaleźć zagubiony przez na telefon można skorzystać z różnych na to sposobów.

Na początku na pewno trzeba przyjrzeć się aplikacji “menadżer urządzeń android” za pomocą jakiej można wyszukać dokładną lokalizację naszego urządzenia oraz skorzystać z kilku innym bardzo przydatnych możliwości.

Za pomocą tej aplikacji można także zablokować telefon zdalnie jak i zmusić nawet na wyciszeniu do dzwonienia aby zlokalizować na przykład zgubę w domu. Także zdalnie można wykasować dane z naszego urządzenia, jeśli już nie wierzymy w szansę jego odzyskania – po to aby nasze poufna prywatne dane nie wpadły w ręce osób trzecich.

Wadą aplikacji jest to, że telefon musi mieć włączoną nawigację satelitarną oraz aktywne połączenie z internetem. Niestety ta wada w zdecydowanej większości przypadków wykluczy możliwość wyszukania większości zagubionych telefonów. Bo mało kto chodzi z włączonym GPS oraz aktywną i gotową transmisją danych internetu – z racji na szybsze zużycie baterii jak i generowanie dodatkowych kosztów.

Jeśli nie udało się mimo wszystko odnaleźć telefonu to najlepszą radą będzie zmiana haseł na kontach google (w przypadku androida) i wszędzie tam gdzie były publiczne takie dane w telefonie. Także teoretycznie można poprosić policję o wyszukanie lokalizacji telefonu o ile będzie on aktywny a nie wyłączony.

Istnieją także inne aplikacje jakie można pobrać na telefon zabezpieczające urządzenia, także i również bezpłatne.

Nie mniej jednak należy zawsze dbać o to, aby komórka nie zginęła, bo jak wiadomo będzie z tym cała masa problemów w dzisiejszych czasach nawet podobnych do zagubienia portfelu z dowodem i innymi dokumentami oraz kartami kredytowymi.

Jeśli możecie polecić jeszcze inne rozwiązania to koniecznie o nich napiszcie w komentarzu. A może komuś udało się tak odnaleźć własny telefon, podzielcie się tym. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *