Jak ostrzyć haczyki na ryby

Haczyki ostreHaczyki na ryby to niezbędnik aby złapać rybę. Powinny one być zawsze bardzo ostre aby bez problemu dało się zaciąć rybę podczas brania.

Czasami jednak zdarza się że ostrość naszych haczyków nie jest zadowalająca i tutaj musimy coś zrobić. Na początek jednak kilka wskazówek od czego tępią się nasze haczyki.

Od czego się tępią haczyki na ryby – najczęściej powodem tego jest fakt że kilka haczyków znajduje się luzem w jednym pojemniku. Haczyki ocierając się o siebie stępiają się nawzajem. Czasami jest to także spowodowane tym że nasz haczyk rdzewieje lub po prostu jest stary i naturalnie stracił ostrość.

Haczyki także się tępią podczas używania na rybach, czasami zahaczamy nimi o chwasty, gałęzie lub po prostu łamie się bardzo drobny kawałeczek szpica.

Samo ostrzenie haczyków jest bardzo proste ale wymaga posiadania pilnika o drobnym zębie.

Jak ostrzyć haczyk na ryby – jest to bardzo proste, bierzemy nasz haczyk w dłonie i jego grot ustawiamy pod takim kontem aby mieć do niego dobry dostęp. Następnie naszym pilniczkiem do metalu o gładkiej powierzchni ścieramy pionowo kolec haczyka.

Ścieramy kolec a raczej jego bok tak długo aż poczujemy że kolec haczyka jest bardzo ostry. Ścierając sprawdzamy co chwila aby za bardzo nie osłabiać zagięcia haczyka przez zbyt mocne starcie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: