Jak otworzyć zamarznięty zamek

Zamek zamarzniętyBardzo często podczas mrozów występują problemy z otwieraniem różnego rodzaju zamków. Mowa o zamkach do samochodów, kłódek czy drzwi. Otwarcie zamarzniętych zamków może sprawiać bardzo wiele kłopotów a nie jest to wcale łatwa sprawa.

Jak otworzyć zmarznięty zamek – sposobów jest kilka. Najbardziej typowym z nich jest samo ogrzanie zamka, co może być jednak trudno wykonalne gdy dostęp do niego jest tylko na dworze. Ogrzewanie zamka polega na rozgrzaniu mechanizmu aby odtajał.

Można to wykonywać ciepła parą lub czasami w przypadku małych zamków chuchaniem. Można także starać się rozgrzać klucz o ile jest to możliwe i nim próbować odblokować zamek i jego mechanizm po zamarznięciu.

Można także używać specjalnych płynów które rozwiązują lód zamieniając go na wodę, a które nie zamarzają. Zabezpieczenie zamków przed zamarzaniem także jest bardzo ważne. W zabezpieczeniu pomaga jego dobre oliwienie. Tam gdzie jest zamek naoliwiony to nigdy nie zamarznie.

Olej jak i inne środku nadające poślizg charakteryzują się wysoką tolerancją na niskie temperatury – nie zamarzają.

Dobre naoliwienie zamka powstrzymuje go przed dostawaniem się do niego wody i wilgoci która przymarza. Jest to bardzo ważne aby przed zimą zadbać o to aby zamki były dobrze nasmarowane – to zapewni że nie będą one zamarzać ani przywierać. Dodatkowy atut to, to że nie będą zamki po naoliwieniu rdzewieć i ciężko chodzić.

Warto także chronić zamki w możliwy sposób aby nie były one bezpośrednio wystawione na czynniki atmosferyczne i opady. O tym jakie środki stosować oraz jak dokładnie otwierać zamknięte zamki warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *