Jak pastować buty aby się błyszczały

Pastowanie na wysoki połyskPastowanie butów jest czynnością bardzo prostą. Aby dobrze wypastować swoje budy jednak trzeba poświęcić im trochę czasu – nie wystarczy tylko wypastować je szczotką z pastą do butów aby się ładnie prezentowały.

W pastowaniu butów liczy się nie tylko oczyszczenie ich z kurzu czy błota oraz innych brudów.

W pastowaniu ważne jest także nadanie im ładnego wyglądu który zarówno konserwuje nasze buty a także sprawia że wyglądają zacznie lepiej i czyściej.  Do pastowania butów potrzebujemy dwóch rzeczy.  Pierwszym elementem jest szczotka o miękkim włosiu oraz pasta do butów.

Jak pastować buty aby miały połysk – Zaczynamy od nabrania pasty do butów na szczotkę a następnie wcieramy ją szczotka w buty. Bardzo dokładnie pastujemy każdy element na bucie tak aby całe buty zostały pokryte drobną warstwą pasty na zewnątrz. Po wypastowaniu buta wcale nasza praca nie jest skończona.

Teraz odstawiamy buty na około 20 minut aby pasta oschła. Wyschnięcie pasty jest konieczne do późniejszego nadania butą połysku i blasku w naszych dalszych czynnościach.

Po 20 minutach ponownie bierzemy szczotę do butów ale tym razem już nie nabieramy pasty. Szczotką tą dokładnie czyścimy nasze buty przez około 2 minuty. Ta czynność służy do nadania połysku butą, zaschnięta pasta schodząc pozostawia skórę na butach błyszczącą.

Czyszczenie w ten sposób butów ma kilka plusów, po pierwsze nasze buty wyglądają świetnie, po drugie są one bardzo czyste i zadbane oraz zakonserwowane. Tak czyści się buty tylko i wyłącznie z skóry zarówno tej prawdziwej jak i sztucznej. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. PiKato pisze:

    To co napisaliście jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dokładnie tak się robi – najpierw się dokładnie i obficie pastuje a następnie po jakimś czasie przeciera. Jak się nie przetrze to nie wejście spoina do końca i nie uszczelni też materiału. Połysk tym większy im większe będzie przetarcie i oczywiście powierzchnia skórki równiejsza i gładsza.

  2. Jakubik Piotr pisze:

    Zawsze używam pasty tradycyjnej. Najpierw nanoszę ją na skórę, następnie odczekuję kilkanaście minut. Ostatnim krokiem jest jej ponownie przetarcie szczotką. To bardzo dobrze zabezpiecza poszycie przed uszkodzeniami. Ale także i przed przywieraniem do niego brudów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: