Jak pić alkohol aby się nie upić

Picie trzeźwePicie alkoholu jest sztuką. Najważniejsze jest jednak to, aby posiadać widzę która zapewni nam ochronę przed upiciem się. Są sposoby dzięki którym możemy wypić bardzo dużo a wcale się nie upijamy.

Jak pić by nie być pijanym – jest to wiedza praktycznie niezbędna na wszelkich imprezach gdzie alkohol płynie litrami a my powinniśmy zachować swoją świadomość. Nie ma sposobu na to aby całkowicie skutki picia alkoholu były nie odczuwalne, ale można je zdecydowanie osłabić i zmniejszyć. Jak to robić:

Na początek trzeba wiedzieć że nie pije się alkoholu samego. Należy zawsze wykonywać dwie czynności. Pierwszą z nich jest popijanie czymś alkoholu. Każdy napój w popitce będzie go rozrzedzał przez co stanie się on mniej uderzający do głowy.

Kolejna sprawa to oczywiście pokarm. Przy alkoholu należy coś jeść, to także pomaga zmniejszyć działanie alkoholu na organizm. Ale raczej nie jemy w tym rzeczy słodkich.

Kolejna ważna zasada to przerwy w piciu. Najlepiej robić tak że po wypiciu robimy sobie krótką przerwę, dobrze jest się przejść. Chodzi ogólnie o trochę ruchu. Chyba największe działanie będzie miało przewietrzenie się. Wyście na świeże powietrze jest najlepszą metodą na zminimalizowanie skutków alkoholu.

Jak wiadomo picie alkoholu na wolnym powietrzu ma mniejsze działanie na nas niż w zamkniętych pomieszczeniach. Należy więc dać sobie ochłonąć na wolnym powietrzu kilka minut.

Istotna sprawa to nienarzucanie sobie bardzo dużego tempa picia. Jak  pijamy kolejkę za kolejką to zawsze podziała ona mocniej niż w odstępach choć 5 minutowych. Picie jest sztuką, a każdy potrafi się upić – sztuką jest pić i nadal być trzeźwym.

Dobrze przy spożywaniu alkoholu mieć napoje z witaminą C – to także hamuje upicie się alkoholem. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: