Jak pielęgnować oczy i wzrok

Ochrona oczuPielęgnacja oczu jest bardzo ważna. To jak dbamy o wzrok i oczy przekłada się na to jak wzrok będzie zdrowy i mocny. Oczy to narząd który wymaga szczególnego zadbania.

Pielęgnacja oczu – na początku trzeba wspomnieć że oczy to narząd który jest jednym z najbardziej wykorzystywanych w organizmie człowieka. Bardzo ważne jest więc to, aby zadbać o jego prawidłowe działanie oraz go pielęgnować. Oczy pracują praktycznie cały czas, więc trzeba pamiętać aby odpowiednio o nie dbać by się nie męczyły i były zdrowe.

Pielęgnacja oczu powinna być wykonywana zawsze a nie tylko wtedy gdy czujemy że nasz wzrok jest zmęczony. Do pielęgnacji oczu trzeba zaliczyć dbanie o to, aby zawsze miały one odpowiednie nawilżanie. Bardzo wiele osób ma przesuszone spojówki co jest mało przyjemne a także i szkodliwe dla oczu.

W przypadku przesuszenia oczu należy wykorzystać krople do oczu które nadadzą im wilgotności.

Kolejna ważna sprawa to pielęgnacja oczu przez odpoczynek. Chodzi tutaj o to, aby nie skupiać wzorku na jednym elemencie lub takim który jest w takiej samej odległości od nas samych. Wzrok misi być kalibrowany aby był zdrowy.

Na takie coś wykonuje się proste ćwiczenia – patrzenie się na dalsze elementy i bliższe na zmianę a także na coś co ma inny kolor. Jest to skuteczne ćwiczenie na odprężenie wzorku.

To także zadbanie o to, aby nie wpływały na nie czynniki szkodliwe. Chodzi tutaj oczywiście o stosowanie okularów przeciwsłonecznych w dni gdzie słońce świeci mocno i jasno. Do oczu można używać jak zostało wspomniane wcześniej nawilżaczy, ale zawsze też trzeba pamiętać o tym aby wzrok miał możliwość odpoczynku.

Pielęgnacja oczu jest bardzo ważna więc warto o tym pamiętać. O tym jak dokładniej pielęgnować wzrok warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. Optymetrysta pisze:

    Narząd wzroku jest tym samym co inne mięśnie jeśli chodzi o działanie. Tutaj aby był on zdrowy i silny musi być ćwiczony. A takie ćwiczenia polegają na skupianiu uwagi na rzeczach bliskich oraz dalekich w zmiennych proporcach. Chodzi o dostrajanie się wzroku do różnych ogniskowych wtedy jest pobudzany ten narząd i się nie rozleniwia. Najgorsze jest długie czytanie czy praca przy monitorach gdzie odległość przedmiotów jest stale taka sama względem nas samych – szybko przestaje pracować soczewka.

  2. Sausa izabela pisze:

    Większość osób, która zawzięcie czyta po zmroku lub przy słabym oświetleniu bardzo szybko traci dobry wzrok. Tak samo w pracy przy małych elementach i inspekcji jakości – tam powinni płacić szkodliwe bo wzrok leci bardzo prędko na coraz to gorszy od jego wytężania. A niestety uszkodzenie jest bardzo łatwe, trudniej potem go trochę naprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *