Jak podkarmiać i zanęcać ryby

Nęcenie rybPodkarmianie i zanęcanie ryb jest to proces prosty ale złożony. Służy on po to aby ryby w danym miejscu lepiej brały, jakiegoś konkretnego dnia gdy się tam pojawimy z wędką.

Podkarmianie kieruje się kilkoma zasadami które opisze tutaj oraz tym jak podkarmiać ryby. Zacznijmy od zasad jakimi się należy kierować w podkarmianiu ryb.

Po pierwsze ryby jak sama nazwa wskazuje podkarmiamy a nie karmimy w wodzie. Chodzi tutaj o to że do wody wrzucamy w danym miejscu tylko do 2 garstek czegoś czym mamy zamiar podkarmić ryby a nigdy więcej w jeden dzień.

Podkarmiać i zanęcać możemy czymś dowolnym tutaj chodzi o ilość aby nie przesadzać. Najlepsze do podkarmiania ryb jest jednak: gotowana kukurydza, gotowana pszenica, Pęczak oraz robaki. Bardzo ważną rzeczą jest to że łowisko szykujemy na własne połowy minimum 1 dzień przed aby mieć naprawdę poważne brania.

Jadąc na ryby możemy już na miejscu lekko podkarmiać ryby w miejscu gdzie łowimy ale ma to małe efekty, najlepszym rozwiązaniem jest zaczęcie podkarmiania na 2 dni przed planowanymi połowami. Pora podkarmiania także jest istotna – ryba żeruje tylko z rana lub wieczorem i należy to wykonywać w tych porach.

Kolejną zasadą jest to że podkarmiamy tylko o tej porze w jakiej sami potem zaczniemy łowić ryby. Podkarmiając ryby wieczorem jedziemy na ryby następnego dnia także na wieczór tak aby zacząć połowy chwilę przed porą podkarmiania.

Gdy wybieramy metodę podkarmiania przez 2 dni musimy to robić o tej samej porze. Takie podkarmianie daje naprawdę największe efekty. To czym podkarmiamy ryby także musi być zawsze takie samo i na to samo potem będziemy łowili ryby na wędki.

W miejscach publicznych gdzie mają dostęp do wlotów stawów, jezior rzek i innych zbiorników inni ludzie należy zastosować inną zasadę. Po prostu inni wędkarze będą podczas połowów ciągle podkarmiali ryby czymś innym i nasze podkarmianie nie wyjdzie.

Jedynym rozwiązaniem na publicznych łowiskach jest wyrobienie innego swojego wlotu na ryby gdzieś w oddaleniu tak aby ktoś nam przez te 3 dni nie zepsuł naszego miejsca podkarmiając tam ryby czymś innym niż my sami stosujemy.

Sumując całe zasady podkarmiania i zanęcania: ryby podkarmiamy zawsze tym samym jedzeniem, najlepsze efekty daje 2 dniowe podkarmianie. Zawsze podkarmiamy ryby o tej samej porze co będziemy potem wędkować. Miejsce zanęty robimy w własnym wlocie do wody aby nikt nam nie zespół podkarmionego miejsca. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *