Jak podkreślić skręt włosów falowanych? 5 kroków do loków!

Kręcenie włosówTwoje włosy bywają spuszone, nieposłuszne i bezkształtne? Pod wpływem wilgoci układają się w fale? Być może mają naturalną predyspozycję do falowania lub nawet kręcenia, tylko do tej pory im tego nie umożliwiałaś/-eś.

Odpowiednia pielęgnacja może wydobyć z nich skręt. Jak zdefiniować loki i fale? Wystarczą dwa kosmetyki i trochę wiedzy, by włosy zaczęły się falować, jeśli tylko mają do tego naturalną skłonność.

1. Mycie włosów

Umyj włosy delikatnie szamponem. Nie pocieraj, tylko delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców. Używaj produktów specjalnie przeznaczonych do fal i loków. Zawierają składniki, które odżywiają włosy i odbudowują ich strukturę. Świetnie działa na włosy z tendencją do kręcenia miód manuka – zawiera go na przykład ten szampon do włosów kręconych i falowanych. Po umyciu głowy nałóż odżywkę do włosów i rozczesz je grzebieniem o szerokim rozstawie zębów.

Wybieraj odżywki emolientowe lub przeznaczone specjalnie do loków, które wygładzą strukturę włosa, jednocześnie wzmacniając jego skręt. Emolienty tworzą na pasmach film ochronny, dzięki czemu chronią je przed chłonięciem wilgoci i puszeniem. Spłucz głowę ciepłą wodą.

2. Nałóż na włosy odżywkę bez spłukiwania i stylizator

Włosy odciśnij z nadmiaru wody i rozprowadź na nich odżywkę bez spłukiwania. Ugniataj włosy od dołu do góry, pasmo po paśmie, wtłaczając w nie substancje odżywcze i definiując kształt fal lub loków. Następnie użyj stylizatora, na przykład żelu, który wzmocni skręt i ochroni włosy przed ciepłym powietrzem suszarki. Pochyl się głową w dół i starannie uciskaj pasmo po paśmie – od dołu ku górze. Możesz dodatkowo użyć bawełnianego ręcznika, ewentualnie koszulki i odciskać w nią wilgoć z włosów. Ta metoda nosi nazwę ploppingu.

3. Susz włosy suszarką z dyfuzorem

Teraz czas na suszenie. Nałóż na suszarkę końcówkę w postaci dyfuzora. Susz pasmo po paśmie, „nawijając” pukle od dołu ku górze. Używaj letniego nawiewu. Suszarkę najlepiej włączyć, gdy kosmyk będzie już „nawinięty” na dyfuzor.

4. Stylizator na końcówki

Gdy włosy będą już wysuszone, możesz ponownie odgnieść je w dłoniach. To pomoże rozmiękczyć tak zwane sucharki. Nanieś na końcówki włosów odrobinę serum, by je zmiękczyć i nabłyszczyć. Użyj ilości wielkości ziarnka grochu – to w zupełności wystarczy.

5. Użyj lekkiego jak mgiełka lakieru

Dwa psiknięcia wystarczą, by lakier utrwalił pasma. Stosuj tylko dobre spraye utrwalające, które nie sklejają włosów. Ten krok nie jest obowiązkowy, ale z pewnością utrwali efekt wydobywania skrętu.

Nie rezygnuj po pierwszej próbie wydobywania skrętu

Jeśli po pierwszej próbie efekt nie jest spektakularny, ale już widzisz różnicę, nie poddawaj się – po każdym myciu rezultat wydobywania i utrwalania skrętu będzie lepszy. Właściwie pielęgnowane włosy odwdzięczą się blaskiem i sprężystymi, lekkimi puklami. Trzeba jednak systematyczności w działaniach, aby z bezkształtnej fryzury uzyskać piękne fale, a nawet loki. Pamiętaj też, że nie każde włosy będą się falować – to zależy w dużej mierze od predyspozycji genetycznych, a w dalszej kolejności od właściwej pielęgnacji.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: