Jak podłączyć mikrofon do smartfona

Mikrofon w telefonieJeśli potrzebujesz podpięcia mikrofonu do swojego telefonu w tym smartfona to jest na to bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Na początku jednak warto wspomnieć dlaczego warto tak robić. Otóż mikrofon zewnętrzny nawet półprofesjonalny jest zdecydowanie lepszy niż ten zastosowany w zdecydowanej większości telefonów.

Tym samym po podpięciu mikrofonu zewnętrznego znacznie poprawi jakość nagrywanego dźwięku jak i jakość rozmów będzie dużo lepsza. Aby to wykonać będzie potrzebna przejściówka z mikro jacka z rozgałęźnikiem na podpięcie mikrofonu (4 pinowa końcówka na 2x stereo). Tego typu przejściówki można kupić za bardzo małe pieniądze – do kilku złoty.

Kolejny krok to po prostu podpięcie jacka do telefonu od przejściówki a następnie podpięcie mikrofonu do czerwonej końcówki w wspomnianej przejściówce dźwięku – z reguły będzie to ta czerwona końcówka odpowiedzialna za mikrofon. Jeśli nie mają rozróżnienia kolorów to warto przetestować na której zacznie działać prawidłowo.

Do działania można pobrać aplikacje z internetu ale nie są one z reguły konieczne – powinno wszystko dobrze działać na domyślnym rejestratorze dźwięku wbudowanym w telefonie.

Jeśli wszystko będzie chodziło prawidłowo można używać telefonu jako dyktafonu czy mikrofonu do nagrywania dźwięków na własny użytek – także może to znaleźć zastosowanie dziennikarskie.

Jak widać rozwiązanie na podłączenie mikrofonu do teflonów a w szczególności smartfonów jest bardzo proste – wymagana jest niestety końcówka na mini jacka – w przypadki innych wejść słuchawkowych niestety mogą, a w zasadzie na pewno będą problemu z powodu braku odpowiednich wtyków. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Damian pisze:

    W sumie to wszystko brzmi i wygląda bardzo logicznie. Przydatne informacje. Na pewno coś takiego może się przydać wielu osobom. Można dyktować coś do telefonu w dobrej jakości, a nawet nagrywać tak podcasty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *