Jak pokonać nieśmiałość oraz jej przyczyny

Jak pokonać nieśmiałośćNieśmiałość to bez wątpienia stan umysłu i zachowania jaki ma różne podstawy. Warto na wstępie powiedzieć, że można ten stan rzeczy bardzo łatwo zmienić na przebojowość.

Aby pokonać nieśmiałość wystarczy stosować się do prostych ale zarazem bardzo ważnych zasad postępowania.

Najczęstsze objawy nieśmiałość to fakt, że chce się coś powiedzieć w danej sytuacji a tego nie robi (często potem żałując). Także zarumienienie się (bycie czerwonym na twarzy, gdy ktoś zagada lub w stresowej sytuacji), pocenie się oraz przesadne milczenie.

Także zdecydowanie mała wylewność w kontaktach międzyludzkich i otwartość w relacjach. Czuje się blokadę we wielu sytuacjach.

Aby się pozbyć nieśmiałości trzeba zachowywać się się jak osoba śmiała – to takie proste a zarazem skuteczne. Należy nie zastanawiać się a działać – rzucać się na głęboką wodę i stawiać sobie trudne wyzwania względem nieśmiałości – tworzyć sobie coraz to nowsze wyzwania.

Warto wiedzieć, że nieśmiałość się zmniejsza jeśli się przygotowuje do danych sytuacji, względem z reguły posiadanej wiedzy do danej sytuacji. Nigdy nie należy się porównywać z innymi osobami jakie uważa się za lepsze. Także absolutnie nigdy nie można myśleć o przyszłych i ewentualnych komplikacjach jakie mogą nas spotkać.

Warto robić afirmacje dobrych rezultatów własnych poczynań a nie problemów. Także nie należy bać się ciszy. Warto pamiętać, że uśmiech dodaje dużo pewności siebie i potrafi rozładować napięcie w większości sytuacji – warto więc o nim pamiętać oraz go stosować.

Warto także mieć na uwadze granie na własnym terenie – czyli prowadzenie wyzwań na początku w miejscach jakie się dobrze zna i reguły na nich panują zrozumiałe oraz będą zrozumiałe. Nieśmiałość można bardzo łatwo zwalczyć – tylko trzeba wyjść jej naprzeciw a nie stale uciekać od tych wyzwań. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: