Jak połączyć smartfon z komputerem za pomocą Wi-Fi

PC z telefonemPołączenie telefonu smartfona z komputerem w celu przesyłania plików przydaje się bardzo często. W tym przypadku będzie dotyczyło one połączenia systemu android na telefonie z dowolnym system z przeglądarką internetową w komputerze.

Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli chce się przerzucić jakieś ważne pliki między tymi dwoma urządzeniami.

Aby zrobić połączenie tego typu będzie potrzebny oczywiście sieć WiFi lub jeden router. Pomocna nam w tym będzie aplikacja na telefon o nazwie Airdroid jaką można pobrać bezpłatnie ze sklepu google play – jednakże aplikacji tego typu jest kilka i można także przetestować te o innej nazwie a tym samym działaniu.

We wspomnianej aplikacji także można się zarejestrować, przez co będzie się miało dostęp do odszukiwania telefonu na mapie czy jego zablokowania zdalnego, jeśli nie ma szans na odnalezienie urządzenia. W aplikacji po zainstalowaniu mamy dużo opcji połączeń między komputerem – dzięki niej telefon może działać nawet jak kamera internetowa, bank danych plików jak i wiele innych możliwości w tym przeglądarka zawartości dysku pamięci.

Innym rozwiązaniem może być stosowanie także nadanie adresów połączeń dla teflonu pomijając aplikacje tego typu – jednakże wtedy konfiguracja będzie znacznie trudniejsza, bo trzeba przeprowadzić ją w całości ręcznie. W przypadku problemów z połączeniem zawsze warto sprawdzić czy nie blokuje działania jakiś program antywirusowy na komputerze lub telefonie.

Połączenie telefonu z komputerem przez WiFi nie powinno sprawić praktycznie żadnych trudności jeśli wykorzystamy omawiany w filmie program. Jeśli ktoś ma na to także inne rozwiązania to warto o nich napisać w komentarzu. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Nuskowit pisze:

    Windows 10 i 11 ułatwiały te łączenie systemy z telefonem i przesył plików. Szkoda już, że android nie traktuje telefonów jako dysku twarde, a jako urządzenia. Wtedy było jeszcze więcej możliwości. Czasami nowe rozwiązania są lepsze a czasami gorsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *