Jak powiedzieć o brzydkim zapachu z ust

Nieświeży oddechNieprzyjemny zapach z ust to nie jest żadna choroba co często próbują wmówić firmy farmaceutyczne aby sprzedawać na to rzekome leki.

Przykra woń jest spowodowana wieloma różnymi czynnikami takimi jak jedzenie jakie ma mocne właściwości zapachowe, duża przerwa od ostatniego jedzenia lub wyziewy z gardła.

Brzydki zapach to oczywiście także rozkładające się szczątki pożywienia między zębami oraz często brak odpowiedniej i częstej higieny jemy ustnej.

Problem pojawia się w tym, gdy trzeba na taki fakt komuś zwrócić uwagę. W przypadku mężczyzn istnieje bardzo małe ryzyko że może się on obrazić po delikatnym napomknięciu mu o brzydkim zapachu z ust. W przypadku kobiet jest z tym znacznie większy problem, gdyż panie są zdecydowanie delikatniejsze i bardziej uczulone na własnym punkcie idealności.

Do mężczyzny można powiedzieć po prostu tekst, że ma brzydki zapach z ust i warto aby coś z tym zrobił – on rozwiąże szybko problem i nie będzie przez to a przynajmniej nie powinno być obrażania się. Do pań trzeba w tej sprawie podejść znacznie bardziej delikatnie, o ile ma taką uwagę zwrócić jej facet.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zaproponowanie kobiecie wspólnego umycia zębów lub wspólnego zażycia gumy do żucia czy dropsa lub innego odświeżacza do ust. Jeśli powie się bezpośrednio o nieprzyjemnym zapachu i całość zrzuci na tylko jedną osobę to może powstać niesympatyczna sytuacja a w przypadku kobiet bardzo często obrażenie się na jakiś czas.

Aby tego uniknąć warto zadbać, aby miała świeży oddech wspomnianymi fortelami czyli nigdy nie mówić o jej nieświeżym oddechu bezpośrednio ale tylko pośrednio poprzez podzielenie się z nią gumą czy wspólne wcześniej wspomnianym myciem zębów.

Zdecydowanie zawsze warto zwracać uwagę na nieświeży i nieprzyjemny oddech w tym szczególnie partnera – to zaoszczędzi wiele niesympatycznych chwil zarówno słuchaczowi z bliska takiej osoby jak i podczas przykładowo pocałunków.

Jeśli ktoś ma inne sposoby na sprytne przekazania takiej informacji to zapraszamy do podzielenia się nimi. Zapraszamy także do kolejnych tematów w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Onyxa pisze:

    Także jestem zdania, że zawsze warto o tym mówić. Tylko w delikatny sposób. Głupotą jest ukrywanie tego i męczenie się w takich wyziewach. Smród z ust to norma, jak się dawno nic nie piło i nie jadło. Oraz także nie myło długo zębów. Dobrze mieć wodę i popijać trochę co godzinę. Wtedy nie ma problemu ze smrodem z ust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *