Jak poznać czy to prawdziwa miłość

Czy to miłośćMiłość to natchnie poetów i wielka moc dla ludzi, zarówno budująca i wzmacniająca jak i mogąca być niszcząca o ile nie jest odwzajemniona.  Aby poznać czy mamy do czynienia z miłością w samych sobie oraz od tej drugiej osoby musimy wiedzieć jak to działa. Każdy reaguje inaczej ale wszystko ma cechy wspólne.

Miłość jest czymś pięknym ale może być też czymś bardzo niebezpiecznym o czym pewnie czytaliście w literaturze klasycznej. W tym artykule znajdziesz informację jak rozpoznać czy ty kochasz kogoś gdy nie jesteś pewny/pewna oraz czy ktoś kocha ciebie. Pamiętajmy że zauroczenie jest bardzo podobne do miłości pomimo że to tylko iluzja.

Jak poznać że się kogoś kocha – sprawa nie jest taka prosta, wiele osób może kochać i nie zdawać sobie z tego sprawy, tak samo wielu może nie kochać a być tylko przywiązanym a myśleć że to miłość. W miłości są takie odczucia jakie nie powtarzają się nigdzie indziej.

Przykładowo odczuwa się tęsknotę za tą druga osobę, myśli się co ona teraz może robić, chciało by się poczuć jej ciepło i zapach. Wiadomo że także ma się chęć przytulić tą drugą osobę a tak samo i się wspomina wygląd i sytuacje z tą osobą jako przyjemne przypomnienia.

Miłość jest to tak silne uczucie że osoba prawdziwie kochająca woli aby ta druga była szczęśliwa nawet kosztem własnego szczęścia, jest to staranie się dla drugiej osoby aby miała jak najlepiej. Miłość jest to wielka siła którą się czuje nie tylko przez wyobrażenia ale także całym ciałem.

Prawda jest taka że miłości się nie oszuka. Czasami się bardzo przez nią cierpi, gdy jest niespełniona jak i daje ona nie tylko otuchę ale energię do działania.  Kochać może każdy i każdy bez wyjątku chce być kochaną osobą przez kogoś oraz mieć kogoś bliskiego sobie. To czy się w życiu ułoży i znajdziemy taką osobę tylko dla nas, gdzie my będziemy tylko dla niej już jest inną sprawą.

Pamiętajmy jednak, aby dobrze się rozglądać gdyż czasami własna miłość jest znacznie bliżej niż może się to wydawać, i po prostu nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *