Jak pozycjonować forum internetowe

Forum internetowePozycjonowanie forum w wyszukiwarkach internetowych z reguły wygląda inaczej niż pozostałych serwisów. Fora to strony o mocno rozbudowanej treści mieszanej, często chaotycznej i nie zawsze obracającej się według jednej dziedziny o ile nie są to fora tematyczne.

Pozycjonowanie serwisów których treść budują wszyscy użytkownicy wspólnie, wymaga innych zabiegów, aby forum było dobrze widoczne w wyszukiwarkach internetowych.

Jak pozycjonować forum internetowe – zacznijmy od tego aby określić jaki jest to typ forum. Czy wielotematyczne o różnych dziedzinach rozmów czy może skupiające się na czymś konkretnym, czyli forum tematyczne.

Obydwa typy for mają swoje wspólne mianowniki względem pozycjonowania, jednakże wymagają też innych zabiegów w pozycjonowaniu. Fora tematyczne pozycjonuje się przez zdobywanie treści do własnej witryny w serwisach powiązanych tematycznie z treścią forum.

Co więcej linki do forum dobrze gdy mają określony Anchor czyli nazwę linka jaka go przedstawia lub opisuje. Im bardziej serwisy które linkują do pozycjonowanego forum są zbliżone tematycznie tym lepiej, także im bardziej celne opisy linków wskazują na tematyką prowadzonego forum tym korzystniej.

Fora wielotematyczne powinny mieć określone przez właściciela co jest dla nich sprawą pierwszorzędną. Czyli jakie hasło jest najbardziej celne do pozycjonowania strony. Może być to przykładowo sama nazwa „Forum Wielotematyczne” ale im mniej złożona nazwa tym większa konkurencja innych for. Dlatego warto uściślać nazwy do czegoś konkretnego i indywidualnego.

Zarówno fora tematyczne jak i ogólne mają wspólne cechy. Cechami tymi jest wartość treści na stronie – im bardziej pomocna i wartościowa tym strona także będzie wyżej w rankingu stron. Dla wyszukiwarki liczy się jakość strony i przejrzystość tekstu. Co więcej nie wolno na forum ukrywać treści przed robotami widocznej dla użytkowników – bo jest to filtrowane.

Kolejna sprawa to udostępnienie linków follow swoim użytkownikom. Forum nie szkodzą cudze linki a wstawienie atrybutu nofollow nie pomaga w wyższej pozycji strony a nawet czasami ją obniża. Google traktuje czasami takie fora jako manipulowanie wynikami i wagą stron.

Skoro na własnym forum mamy osoby które na nim piszą warto im udostępnić w nagrodę możliwość pozycjonowania własnej strony, o ile takie posiadają – forum nic na tym nie traci a często zyskuje. Czasami linki zewnętrze podnoszą pozycje strony – często się to zdarza w przypadku linkowania do silnych stron zazwyczaj powiązanych tematycznie.

Pozycjonowanie forum to zdobywanie linków. Tutaj nie powinno się blokować przepływu robotów przez odnośniki na własnej stronie o czym pisze w poprzednim akapicie. Ilość linków do naszej strony oraz ich jakość oznacza silę i dobre pozycjonowanie forum. O pozycjonowaniu warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Damianosa pisze:

    Uważam, że pozycjonowanie stron to podstawa wypromowania własnej strony czy biznesu. Ale fakt, trzeba to robić z głową aby nie narobić szkód. Chyba najlepiej znaleźć firmę, która się tym profesjonalnie zajmie. Trochę to trwa ale efekty znakomite. Ja osobiście polecam wmh.agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: