Jak prawidłowo czyścić okulary

Czyszczenie szkła okularówCzyszczenia szkieł okularów jest proste i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Do bardzo dokładnego i skutecznego czyszczenia szkieł okularów przydatna nam bondzie tylko ściereczka z mikrofibry i zwykła woda.

Jak czyścić szkła okularów – zacznijmy od niezbędnych przyborów, będzie to zawsze ściereczka z mikrofibry oraz zwykła woda. Na ściereczkę z mikrofibry nabieramy odrobinę wody i przecieramy ściereczką szkła okularów – nie ma to znaczenia czy chodzi tutaj o okulary słoneczne czy korekcyjne.

Po przetarciu szkieł okularów należy teraz całość przetrzeć suchą ściereczką z mikrofibry.

Jest to jak widać sposób bardzo prosty ale i bardzo skuteczny. Ściereczki z mikrofibry usuwają z szkieł wszystkie smugi i brudy. Szkła po takim prostym zabiegu są w idealnym stanie czystości. Mikrofibrę można kupić w każdym sklepie przemysłowym, są to ściereczki które używa się także do ścierania kurzów.

Charakteryzują się one tym że ściągają wszystek kurz i brud na swoją powierzchnię, nie pozostawiając go na czyszczonym miejscu. Czyszczenie okularów dzięki temu jest bardzo proste i szybkie w wykonaniu. Mikrofibra usunie całą wodę która była nałożona podczas czyszczenia, co więcej ten sposób czyszczenia nigdy nie pozostawia po sobie smug na okularach.

Do dobrego czyszczenia szkieł okularów nie potrzeba jak widać płynów – choć one także są bardzo przydatne. Zastosowanie specjalnego płynu do czyszczenia okularów ma jedną wielką zaletę. Płyny te pozostawiają na szkłach ochronną powłokę która zapobiega prędkiemu zabrudzeniu się szkieł i osiadania na nich brudków czy pary. Są to płyny antystatyczne i anty skraplające.

Dobre płyny do czyszczenia okularów jak i ściereczki można kupić nawet w wysyłkowych sklepach internetowych. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.