Jak prawidłowo formatować (formować) baterię w telefonie

Bateria formowanieDługość działania baterii w telefonie jest bardzo istotną sprawą dlatego watro je sformatować (formować). Gdy jest ona nowa potrafi trzymać znacznie dłużej energię, z czasem coraz krócej. Gdy bateria jest stara długość trzymania energii spada nawet do niemal zera.

Można zaradzić takiemu procesowi nawet gdy bateria już trzyma bardzo krótko moc. Całe nasze działania polegają na resetowaniu które jest bardzo proste i nie wiąże się z żadnym ryzykiem uszkodzenia sprzętu oraz baterii.

Ogniwa tak naprawdę nie starzeją się tak szybko jak wygląda to po długości trzymania energii – można je odnawiać i to wiele razy, choć oczywiście do jakiegoś także czasu – który i tak jest dłuższy niż normalna żywotność baterii bez resetu.

Jak sformatować (Zresetować) baterię do telefonu – zaczynamy od prostej czynności czyli normalnie używamy telefonu aż do jego całkowitego rozładowania. Powinno to wyglądać tak, że telefon sam się będzie wyłączał z powodu braku energii. Gdy telefon się wyłączy należy go samemu ponownie włączyć.

Pamiętajmy że nie ładujemy podczas resetowania baterii telefonu. Telefon włączamy tak długo aż całkowicie przestanie się on włączać z powodu braku energii w baterii. Gdy ten cel już osiągniemy ładujemy nasz telefon normalnie do pełna przez ładowarkę. Pamiętajmy że musi być on naładowany całkowicie.

Po naładowaniu telefonu ponownie robimy to co poprzednio czyli rozładowujemy go w czasie normalnego używania i na tych samych zasadach. Taką czynność powtarzamy 3 razy z rzędu – czasami zajmie to nam dzień a czasami kilka dni w zależności od mocy ogniwa.

Cały ten proces nazywa się resetem baterii i 3 razy na max wyładowaniu doprowadzają do tego procesu – mszą być te wylądowania następujące po sobie bez przerw na doładowania.

Reset baterii polega na odtworzeniu jego zaległych segmentów. Tyczy się to zarówno baterii litowo jonowych jak i tych z procesorem. Całe wykonanie jak widać nie wiąże się z żadnym ryzykiem a potrafi wydłużyć żywotność baterii.

Gdy takie działania nie przyniosą efektu trzeba kupić baterię gdyż obecna jest już zbyt uszkodzona na odnawianie – czasami gdy baterie do telefonu są tanie warto kupić nową bez zabawy w coś takiego, przecież nowa bateria działa bez zarzutów nawet przez kilka lat. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *