Jak prawidłowo i ładnie opalać skórę

Opalenizna skóry całaOpalenie jest ciemniejszą barwą skóry pożądaną przez wiele osób. Jest to zazwyczaj ciemniejsze zabarwienie naszej skóry na skutek pigmentacji wywołanej przez promienie słoneczne.

Ładne opalenie nie jest trudne to uzyskania, jeśli posiadamy wiedzę jak się opalać.

Jak dobrze się opalać – zacznijmy od informacji na temat samego opalania. Otóż najlepsze opalania łapie nas w ruchu, a nie leżąc plackiem na słońcu.

Opalanie czyli korzystanie z promieni słonecznych, czyli naturalnego opalania a nie solarium. Opalenizna jaką złapiemy w aktywnym trybie spędzania czasu jest lepsza z kilku powodów.

Po pierwsze opalenizna taka jest trwalsza, gdyż promienie słoneczne rozkładają się równomiernie na odsłonięte części ciała. Po drugie jest to bezpieczniejsze opalanie, gdyż natężenie promieni słonecznych jest równomiernie rozkładane na całą powierzchnię skóry, a nie spiekanie jej w jednym miejscu jak podczas leżenia na słońcu.

Opalanie najlepiej wychodzi na przykład podczas spaceru po plaży. Także na pracach działkowych czy w innych czynnościach, gdzie możemy odsłonić trochę więcej ciała. Bardzo ważną zasadą jest aby nie opalać się w okolicach godziny 12. O tej godzinie słońce ma największa aktywność i promienie słoneczne są najmniej zdrowe dla skóry.

Najlepszy czas do opalania to od godziny 9 rano do 11:00 i potem od 15:30 do wieczora. Są to już bezpieczne godziny na opalanie się, gdyż słońce ma mniejszą intensywność. Nad wodą opalamy się szybciej z tego powodu że działają na nas liczne czynniki dodatkowe.

Kąpiel w wodzie przyspiesza opalania gdyż sama woda działa jak kondensator promieni (szkło powiększające), także morska słona bryza przyspiesza dodatkowo ten proces.

W opalaniu zasada jest jedna, róbmy to w bezpiecznych godzinach i w ruchu. Opalanie to także czynność która wymaga od nas trochę rozwagi. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *