Jak prawidłowo myć głowę

Dobre mycie głowyMycie głowy nie jest taką oczywistą czynnością, wiele osób robi to źle. Aby dobrze umyć głowę wystarczy tylko kilka czynności, to daje nam zawsze dobre efekty względem włosów oraz skóry i większą higienę głowy.

Jak myć głowę – zacznijmy od tego że mycie głowy wykonuje się na zasadach. Zasady te są bardzo pomocne gdyż dzięki nim nasza głowa będzie dokładnie i prawidłowo umyta. Mycie głowy rozpoczynamy zawsze od dokładnego zmoczenia głowy, najlepiej pod prysznicem. Gdy głowa jest już mokra należy nabrać miarkę szamponu na nasze dłonie.

Szampon rozcieramy na naszych dłoniach. Następnie dłońmi rozprowadzamy go na głowie. Palcami dokładnie penetrujemy nasze włosy aby szampon dostał się do wszystkich zakamarków. Na głowie powinna wytworzyć się piana. Głowę myjemy dłońmi mocno przeczesując palcami włosy z szamponem. Taką czynność wykonuje się minimum 2 minuty – jest to zależne od długości włosów.

Następna czynność to spłukanie szamponu z włosów. I tutaj bardzo ważna informacja, głowę spłukiwać z szamponu należy bardzo dokładnie. Samo spłukiwanie głowy często zajmuje więcej czasu niż mycie głowy. Głowę spłukuje się z szamponu na tej samej zasadzie na której była ona myta. Należy pałacami dokładnie przeczesywać włosy pod strumieniem wody.

Bardzo ważna informacja to to że woda nie morze być gorąca ani tez zimna. Woda jaką spłukujemy umyte włosy powinna być letnia. Głowę spłukujemy do momentu aż przestanie się ona całkowicie pienić i nie będą spływały z głowy najdrobniejsze mydliny a same włosy będą matowe.

Następnie włosy mogą wyschnąć samoczynnie lub możemy je wytrzeć miękkim ręcznikiem. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: