Jak prawidłowo przechowywać nasiona

Nasiona chowanie ichWszystkie rodzaje nasion trzeba przechowywać na podobnych zasadach. Nasiona nie lubią wilgoci oraz zimna a także za dużego ciepła które wysusza ich środek.

Jak przechowywać nasiona – dobre przechowywanie nasion to zapewnienie im takich warunków aby nie traciły one swoich właściwości. Wszystkie nasiona powinny być przechowywane w suchych i ciepłych pomieszczeniach.

Nasiona najlepiej trzymać w torebkach wykonanych z papieru, one zapewniają dobrą wentylację nasionom a tym samym dodatkowo zabezpieczają je przed wilgocią i niszczeniem.

Najgorszym rozwiązaniem jest trzymanie nasion w woreczkach foliowych. Nasiona wtedy przestają oddychać i tracą swoją wewnętrzną strukturę. Stają się wtedy znacznie mniej podatne na kiełkowanie a tym samym i nieskuteczne. Nasiona dobrze jest składować w zaciemnionych miejscach, głownie chodzi o to, aby się nie przegrzewały i nadto nie wysychały.

Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest schowanie nasion do papierowych saszetek z podpisem co się w niej znajduje oraz włożenie ich do szuflady. Nasiona nie powinny leżeć nie używane dłużej niż rok czasu. Po dłuższym okresie ich spory odsetek traci zdolności kiełkowania.

Nasiona przechowuje się tylko suche i w warunkach zwykłych pokojowych. Zapraszamy do pozostałych artykułów. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.